Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła (08.07.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie pewnym osobom za ofiarę 700 zł na figurę MB Fatimskiej. Bóg zapłać.
2. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Dyrektor CKiS serdecznie zapraszają w dniu dzisiejszym na Małopolski Festiwal Smaku w Rynku i na g. 19.00 na operetkę w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej do miechowskiego amfiteatru (w razie niepogody do Domu Kultury, natomiast w niedzielę 15 lipca o godz. 11.30 na międzynarodową Mszę Świętą w Bazylice. Po niej przewidziana jest uroczysta parada ulicami miasta do amfiteatru miejskiego gdzie wystąpią zespoły folklorystyczne z Indonezji, Rumunii, Kolumbii, Rosji oraz Zespół Pieśni i Tańca „ Miechowiacy.
3. W dniu 13 lipca 2018 r. (drugi piątek miesiąca) zapraszamy na czuwanie przy Pustym Grobie:
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. przy Grobie
16.00 Godzinki o Grobie Chrystusowym
17.00 Droga Krzyżowa
18.00 Msza Św. i zakończenie czuwania
Natomiast na g. 19.00 zapraszamy na Mszę św. o MB Fatimskiej i procesję z modlitwą różańcową. Zabierzmy ze sobą lampiony i świece.
4. W bieżącym tygodniu Msze święte w intencji ks. Proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
w piątek o g. 15.00 od parafian z Chęcin
w niedzielę o g.13.0 od księży z dekanatu
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają Msze Św. w Jego intencji odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.

5. W najbliższą niedzielę, 15 lipca z racji 216 rocznicy ( 1802 r.) upamiętniającej konsekrację miechowskiej świątyni, której dokonał z polecenia Papieża Piusa VII Ksiądz Biskup Tomasz Nowina - Nowiński - Generał Zakonu Bożogrobców - Miechowitów, będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystości odpustowe. Msze Święte w tym dniu jak w każdą niedzielę; o g. 13.00 uroczysta, koncelebrowana suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. dra Mirosława Kowalskiego. Na tej Mszy św. będziemy się modlić m.in. za śp. Andrzeja Pierza – Kawalera Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, fundatora nagrody wyjazdu młodzieży do Jerozolimy, laureatów Miechowskich Dni Jerozolimy. Zapraszamy do udziału wszystkich: duchownych i świeckich; Członków Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie; wszystkie grupy parafialne; przedstawicieli władz samorządowych wszystkich szczebli, przedstawicieli wszystkich instytucji z terenu naszego Miasta i Parafii. Zapraszamy gości, rodaków i naszych, drogich Parafian.
6. W dzień odpustu parafialnego, 15 lipca, zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. W tym dniu po Mszy Świętej o g. 15.00 na cmentarzu miechowskim zostaną poświęcone dwa odrestaurowane pomniki nagrobne.
7. W przyszłą niedzielę, 15 lipca o g. 13.00 Społeczny Komitet Obchodów Uroczystości Patriotycznych ,,GRYF” w Miechowie zaprasza na Mszę św. z okazji 75-tej rocznicy ludobójstwa na Wołyniu, w intencji wszystkich pomordowanych przez Ukraińców Polaków na kresach Wschodnich, oraz żołnierzy Armii Krajowej i sił samoobrony, którzy polegli w obronie ludności cywilnej, a także w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na dalsze uroczystości przy pomniku ,,Orła Białego” na Rynku miechowskim.
8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 16 lipca br. rozpocznie się wydawanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego „500+”, świadczeń rodzinnych oraz świadczenia „Dobry Start”, natomiast od 1 sierpnia w/w wnioski będą przyjmowane w siedzibie Ośrodka w g. 7.00-15.30.
9. Z 4/5 sierpnia odbędzie się nocne czuwanie dekanatu miechowskiego w Częstochowie. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 30 zł.
10. W dniach 20-23 sierpnia odbędzie się VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej do Częstochowy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
11. W dniach 31 sierpnia i 1 września ( piątek – sobota ) organizujemy dwudniową, autokarową pielgrzymkę do Lichenia oraz na Lednicę Seniora. Koszt 250 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy w kancelarii parafialnej.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.
13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać! Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.