Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła (07.07.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
1. Dziś po Mszy św. o g. 8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
2. Kółko Rolnicze w Kalinie Lisiniec, Sołtys i Rada Sołecka Kalina Rędziny zapraszają dziś w niedzielę 7 lipca od godz. 13.00 na III Piknik Sportowo – Charytatywny w Kalinie Rędziny połączony ze zbiórką publiczną ,,Pomoc dla Piotra”, 5 – letniego chłopca z Kaliny Lisiniec. Na uczestników czeka wiele atrakcji. Więcej informacji na plakacie.
3. Społeczny Komitet Obchodów Uroczystość „Gryf” w Miechowie oraz Starostwo Powiatowe zaprasza 11 lipca w czwartek na Mszę św. o g. 18.00 w 76r. ludobójstwa na Wołyniu, za wszystkich pomordowanych przez Ukraińców Polaków na Kresach Wschodnich: żołnierzy AK i sił samoobrony, którzy polegli w obronie ludności cywilnej a także w int. naszej Ojczyzny. Po Mszy św. przejście pod pomnik „Orła Białego” i złożenie kwiatów.
4. W sobotę zapraszamy na g. 19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska. Zabierzmy ze sobą świece.
5. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi do nas nasz rodak ks. Profesor Jerzy Bielecki, Rektor Seminarium Duchownego w Częstochowie.
6. 15 lipca będziemy obchodzić odpust parafialny na pamiątkę poświęcenia Kościoła w Miechowie, zdobycia Jerozolimy oraz w duchu dziękczynienia za ponad 650 – letnią obecność Zakonu Bożogrobców w Miechowie. Liturgii odpustowej będzie przewodniczył bp Piotr Skucha o g. 12.00. W sposób szczególny zapraszamy mieszkańców, sołtysów, KGW, straże pożarne przedstawicieli władz i instytucji, poczty sztandarowe, chór parafialny, Damy i Kawalerów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie i wszystkich wiernych parafian.
7. W poniedziałek, 15 lipca w dniu odpustu parafialnego zgodnie z tradycją Stowarzyszenie Miłośników Odnowy Zabytków przez cały dzień będzie kwestować na placu przed Bazyliką. Kwesta odbędzie się na rzecz ratowania zabytkowych pomników i grobowców. W tym dniu na cmentarzu po Mszy św. o g. 16.00 zostaną poświęcone dwa zabytkowe pomniki z XIXw.
8. Przypominamy o organizowanej pielgrzymce w dniach 31 sierpnia i 1 września (tj. sobota i niedziela) w Sudety. Koszt 300 zł. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Grzegorza w zakrystii lub kancelarii parafialnej.