Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła(28.06.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziękujemy za obecność profesorom i alumnom naszego Seminarium Duchownego
  w Kielcach, którzy głoszą Słowo Boże i modlą się o powołania kapłańskie i zakonne
  z naszej parafii.
 2. Dziś o g.15.30 spotkanie w bazylice rodziców kandydatów do bierzmowania. Prosimy
  o obecność.
 3. Z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego składamy Bogu dziękczynienie. Przy tej okazji pragniemy wszystkim podziękować za cały rok serdecznej i życzliwej współpracy  z parafią: organom prowadzącym, wszystkim uczącym: księżom, siostrom zakonnym, katechetom, dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom oświaty, pracownikom socjalnym. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do całorocznej edukacji, duchowej formacji i wychowywania. Modlitwą obejmujemy wszystkich dziękując Opatrzności Bożej za dar całego roku. Prosimy jednocześnie                          o błogosławiony i bezpieczny czas wakacji.
 4. Jutro obchodzimy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św.: 7.00; 8.30; 11.30; 16.00 na cmentarzu i ostatnia o18.00
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na g.17.30 na różaniec powołaniowy. W I piątek spowiedź rano od g. 6.30 i po południu od g.17.00. W I sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja pierwszo sobotnia.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g.8.30 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 7. Dziękujemy lodziarni „La Crema” za ufundowanie lodów dla dzieci z racji zakończenia oktawy Bożego Ciała.
 8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 1 lipca 2020r. możliwe będzie składanie wniosków elektronicznych przez system e-puap, empatia oraz bankowość elektroniczną dotyczącą przyznania świadczenia dobry start(300+). Natomiast od 1 sierpnia br. będzie można złożyć wnioski papierowe w siedzibie tutejszego Ośrodka w g. 7.00 – 15.30.  W trosce o państwa bezpieczeństwo zalecane jest składanie wniosków drogą elektroniczną.
 9. Zachęcamy do przestrzegania przepisów zalecanych przez władze państwowe
  i sanitarne dotyczące noszenia maseczek.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.