Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela Zwykła (17.06.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. KOMUNIKAT:
Kuria Diecezjalna w Kielcach na prośbę Biskupa Kieleckiego podaje do wiadomości, że Penitencjaria Apostolska na mocy uprawnień przyznanych jej przez Ojca Świętego Franciszka, zezwoliła, aby do dnia 25 listopada 2018 r. wierni mogli uzyskać odpust zupełny w kościołach parafialnych pod wezwaniem Ducha Świętego: w Drużykowej, Młodzawach i Kielcach oraz w Bazylikach Mniejszych: w Kielcach, Miechowie, Pacanowie i Wiślicy. Niechaj wierni jak najliczniej korzystają z łaski odpustów. Ks. Dariusz GĄCIK
WIKARIUSZ GENERALNY
2. Składamy serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie za ofiarę 200 zł; na figurę MB Fatimskiej. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj klerycy III roku z naszego Seminarium Duchownego w Kielcach ( Przemysław i Piotr ) będą dziś po każdej Mszy św. rozprowadzali różańce misyjne.
3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w Bazylice o g. 17.30, serdecznie zapraszamy.
4. Z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego składamy Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu uroczyste dziękczynienie. Przy tej okazji pragniemy wszystkim podziękować za cały rok serdecznej i życzliwej współpracy z parafią: organom prowadzącym, wszystkim uczącym: księżom, siostrom zakonnym, katechetom, dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom oświaty, pracownikom socjalnym. Dziękujemy serdecznie dzieciom, młodzieży, rodzicom, dziadkom, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do całorocznej edukacji, duchowej formacji i wychowywania. Modlitwą obejmujemy dziś wszystkich dziękując Opatrzności Bożej za dar całego roku. Prosimy jednocześnie o błogosławiony i bezpieczny czas wakacji.
5.W bieżącym tygodniu Msze święte w intencji ks. Proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
- w piątek o godz. 15.00 – od pewnej rodziny
- w piątek o 15.00 – od księży z dekanatu
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają Msze Św. w Jego intencji odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację NS, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
7. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny w najbliższy piątek zapraszamy na spotkanie w Szkole Słowa Bożego, po Mszy Świętej wieczornej;
8. W sobotę 23 czerwca – Dzień Ojca. Składając życzenia naszym ojcom pamiętajmy, aby modlitwą, Spowiedzią świętą, obecnością na Eucharystii podziękować Panu Bogu za dar naszych ojców, którzy dali nam życie, troszczyli się i troszczą się o nas.
9. W najbliższą niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu w parafii Chodów, w naszym dekanacie uroczystości odpustowe.
10. W niedzielę 24 czerwca o godz. 13.00 Msza św. dziękczynna za wszelkie łaski udzielone Siostrom Benedyktynkom w jubileuszowym roku ich 100 – lecia.
11. Do 2 lipca trwać będzie akcja zbierania elektro-śmieci na potrzeby misji. Można je składować w jednym z oznaczonych garaży na północnym dziedzińcu Bazyliki.
12. Informujemy, że w okresie wakacyjnym porządek Mszy Świętych niedzielnych pozostaje taki sam jak w każdą niedzielę roku. Nie będzie Mszy św. o g. 19.30.
13. Zachęcamy młodzież na wyjazd do Dębowca w dniach 9 – 13 lipca, zapisy u ks. Łukasza i s. Jonaszy.
14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.
15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać!
16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.