Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela Zwykła (10.06.2018)

1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym za dobrowolne ofiary na figurę MB Fatimskiej w kwocie 1.450 zł. Bóg zapłać.
2.W bieżącym tygodniu Msze święte w intencji ks. Proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
we wtorek o 18.00 – od Bożogrobców
w piątek o 15.00 – od parafian z Chęcin
w sobotę o 18.00 – od księży z dekanatu
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają Msze Św. w Jego intencji odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
3. Zgodnie z zaleceniem Ks. Biskupa Diecezjalnego w dniu dzisiejszym składamy dobrowolne ofiary do puszek przy wyjściach z Bazyliki na fundusz remontowo – budowlany diecezji kieleckiej, która ma stanowić pomoc dla małych parafii, które budują kościoły lub prowadzą remonty, a które przekraczają ich możliwości finansowe. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
4.Nabożeństwo czerwcowe codziennie w Bazylice o g. 17.30, zapraszamy.
5.We wtorek o g. 10.00 w Urzędzie Gminy odbędzie się konkurs wiedzy na temat: "Miechów – Polska Jerozolima".
6. W dniu 13 czerwca, w środę zapraszamy na Mszę Świętą o MB Fatimskiej o g. 19.00 wraz z procesją fatimską i modlitwą różańcową. Zabierzmy ze sobą świece, lampiony, które można także nabyć przy wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii.
7. Od jutra do 2 lipca rozpoczynamy akcję zbierania elektro-śmieci na potrzeby misji. Można je składować w jednym z oznaczonych garaży na północnym dziedzińcu Bazyliki.

8. Dyrekcja Szkoły Muzycznej zaprasza na przesłuchania kandydatów w wieku od 6 do 16 lat pragnących rozpocząć przygodę z muzyką. Egzaminy wstępne odbędą się 13 czerwca w środę od g. 10.00 do 16.00.
9. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, uczniów, rodziców i poczty sztandarowe na Mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego na g. 10.00 młodzież, na g. 11.30 dzieci.
10.W przyszłą niedzielę klerycy z naszego Seminarium Duchownego będą rozprowadzać różańce misyjne.
11. Informujemy, że w czasie wakacyjnym porządek Mszy Św. niedzielnych pozostaje taki sam jak w każdą niedzielę roku. Nie będzie Mszy św. o g. 19.30.
12. Zachęcamy młodzież na wyjazd do Dębowca w dniach 9 – 13 lipca, zapisy u ks. Łukasza i s. Jonaszy.
13.Wyjazd młodzieży na dekanalne spotkanie młodych do Wiślicy w sobotę o g. 8.30 ;
14. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 16 czerwca. Wyjazd o g. 7.00, koszt 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.
16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać!
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.