Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie (13.05.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać osobom indywidualnym za ofiary w kwocie 230 zł. Na figurę MB Fatimskiej. Bóg zapłać.
2. W godz. 9.00 – 13.00 na boisku LO odbywa się IV bieg charytatywny, którego celem jest zbiórka na hospicjum w Miechowie. Organizatorzy zapraszają.
3. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
W piątek o 15.00 – od Zofii i Stanisława
W sobotę o 18.00 – od parafian z Chęcin
W niedzielę o 11.30 – od dzieci przeżywających rocznicę I komunii św.
4. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
5. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie odbędzie się 17.05.2017r. w zabudowaniach poklasztornych. Zebranie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00 w Bazylice w intencji członków Stowarzyszenia. Zaprasza prezes Stowarzyszenia Michał Biernacki.
6. W niedzielę 20 maja poświęcenie pól , ogrodów i sadów odbędzie się według następującego porządku: - ul. Piłsudskiego, Racławicka, Kopernika o godz. 15.00 - w Witowicach o godz. 16.00 - w Falniowie o godz. 17.00 - w Bukowskiej Woli o godz. 18.00
7. W niedzielę, 20 maja zostaną odprawione Msze św. o bł. Boże i szczęśliwe urodzaje: - o godz. 8.30 za mieszkańców Witowic - o godz. 10.00 za mieszkańców Falniowa - o godz. 16.30 za mieszkańców Bukowskiej Woli
8. W niedzielę 20 maja Hospicjum w Miechowie przeprowadzi przed bazyliką kwestę do puszek w ramach corocznej akcji ,, Pola Nadziei”.
9. We wtorek Akcja Katolicka zaprasza na majówkę o godz. 19.00 na os. Kolejowym.
10. W czwartek - trzeci miesiąca nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w sobotę po wieczornej Mszy Św. na modlitewne czuwanie na wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
11. Próby dzieci komunijnych: w poniedziałek i środę o g. 15.30 SP nr 1; we wtorek o 15.00 i w piątek o 15.30 SP 2 i Bukowska Wola
12. W dzisiejszą niedzielę 13 maja obchodzimy rocznicę objawień fatimskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, wszystkie grupy parafialne, asystę liturgiczną, chór parafialny, strażaków i wszystkich wiernych na uroczystą Mszę św. z poświęceniem figury i procesją wokół rynku o godz. 19.00. Zabierzmy ze sobą lampiony. Można także nabyć świece na procesję przy wyjściu z bazyliki.
13. Dzisiaj i w następną niedzielę wspólnoty neokatechumenalne będą głosiły Ewangelię na Rynku miechowskim o godz. 15.30
14. W dniach 15-16 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki – szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur. Cena 270 zł, Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Grzegorza do 27 maja w kancelarii parafialnej. Prosimy, aby osoby które już się zapisały uregulowały formalności do przyszłej niedzieli.
15. Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Lwowa 25-29 czerwca. Cena 750 zł + 20 Euro. Informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Bartosza
16. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
17. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
18. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
19. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.