Ogłoszenia duszpasterskie VII Niedziela Zwykła (24.02.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

 

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym spotkanie w Szkole Słowa Bożego
 2. W dniu 1 marca, w piątek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji Społeczny Komitet Obchodów Patriotycznych „Gryf” i Starostwo Powiatowe zaprasza na Mszę Świętą w sobotę 2 marca o g. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy św. przejście pod pomnik Orła Białego.
 3. W I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi rano od g. 6.30 i po południu od g. 17.00. W I sobotę miesiąca po wieczornej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu
 4. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych od g. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 8.30 w domu parafialnym spotkanie Kół Żywego Różańca
 6. Są do nabycia w zakrystii u s. Darii książki o Grobie Bożym o. Narcyza
 7. W dniach 4  i  5 marca 2019r. (poniedziałek – wtorek)  w Częstochowie przeżywać będziemy nocne czuwanie przed Obliczem Jasnogórskiej Pani. Zapisy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 30zł. Wyjazd  w poniedziałek 4 marca o g. 15.30
 8. Informujemy, że w r. 2018 sakrament chrztu św. otrzymało142 dzieci, do I Komunii św. przystąpiło 169 dzieci, sakrament bierzmowania otrzymało 147 młodzieży, związek małżeński zawarło 49 par, na wieczny odpoczynek odprowadziliśmy 195 osób. Jeśli chodzi o stan materialny parafii to jest następujący: pozostało nam do spłacenia 130.000 kredytu. Taca z pierwszych niedziel miesiąca wystarcza na spłacenie raty. Za wszystkie ofiary dziękujemy. Ofiary z kolędy są na koncie parafialnym       w banku i będą przeznaczone na prace przy Bazylice i na cmentarzu.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
 11. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.