Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła (23.02.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś o g. 19.00 w domu parafialnym katecheza chrzcielna.
 2. W najbliższą środę popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte
  w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane
  o  :  6.30,   8.30,   11.30,  16.30  i 18.00. W kaplicy Kalina Rędziny o g. 16.00. Po Mszy Świętej o g. 18.00 będzie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. W okresie Wielkiego Postu – tj. w Środę Popielcową  i w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły co do jakości od pokarmów mięsnych i co do ilości, raz do syta i dwa razy lekko. Jak zawsze w każdy piątek, a w sposób szczególny  w okresie Wielkiego Postu  zapraszamy o g. 17.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci, rodziców i starszych. Natomiast  młodzież  i wszystkich, którzy wcześniej nie będą mogli uczestniczyć zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej wieczornej czyli ok. g. 18.30; Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem  pasyjnym   w Bazylice  będzie sprawowane
  w każdą niedzielę Postu o g. 17.30; Za udział w nabożeństwie Gorzkich  Żali  i Drogi  Krzyżowej  można uzyskać  odpust  zupełny  pod  zwykłymi  warunkami. W  Wielkim  Poście  składamy  do   specjalnej  skarbony, znajdującej się przy bocznym ołtarzu - jałmużnę  postną, która  będzie  przeznaczona  na  pomoc dla biednych. W czasie Wielkiego Postu również w każdą niedzielę po Mszy św. o g. 13.00 będzie odprawiana droga krzyżowa.
 3. W piątek 28 lutego o g. 17.30 w zabudowaniach poklasztornych komitet obchodów patriotycznych „GRYF” zaprasza na wykład ks. prof. Józefa Mareckiego pt.:
  „Religijność Żołnierzy Wyklętych”, natomiast w następną niedzielę 1 marca, będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji o g. 11.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny oraz za wszystkich Żołnierzy Wyklętych. Po Mszy św. przejście pod pomnik Orła Białego.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 8.30 w domu parafialnym spotkanie KŻR.
 5. Katechezy neokatechumenalne w środy i niedziele o g. 18.45 w kaplicy Całunu.
 6. Hospicjum w swojej siedzibie zaprasza na bezpłatne szkolenie: „I Ty możesz zostać wolontariuszem” 25 lutego w g. 15.00 – 18.00. Zapisy telefoniczne lub mailem umieszczone na plakatach.
 7. Młodzież ZS nr 1 w Miechowie, parafia i dzieci ze SP z Racławic zapraszają na koncert charytatywny 25 lutego od g. 11.30 do CKiS, który przeznaczony będzie na wsparcie  7-letniej Kornelii, chorej na porażenie mózgowe.
 1. W dniach 4  i  5 marca (środa/czwartek) w Częstochowie przeżywać będziemy nocne czuwanie przed Obliczem Jasnogórskiej Pani. Zapisy w zakrystii Bazyliki bądź
  w kancelarii parafialnej z wpłatą 30zł.
 2. Dziękujemy strażakom z OSP z Falniowa za prace pielęgnacyjne przy drzewach.
 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.