Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła (rok A) 16.02.2014 r.

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

 Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła (rok A) 16.02.2014 r.

  1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy, dnia  13 lutego, w czwartek, uczestniczyli w uroczystościach z racji 16. rocznicyogłoszenia naszej Bazyliki Kolegiatą i 16. rocznicy instalacji  Kapituły Kolegiackiej i mojej instalacji do Kapituły przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie.                      Bóg zapłać za dar modlitwy i dar obecności, którą sobie bardzo cenię.
  2. W poniedziałek -17 lutegow KościeleŚwiętej Barbaryna Cmentarzu Grzebalnym  o godz. 10.00  zostanie odprawiona Masza Święta w intencji Powstańców poległych w 1863 r. z okazji 151 rocznicy Bitwy Miechowskiej.Organizatorzy: Pan Burmistrz Dariusz Marczewski i Pan Starosta Marian Gamrat serdecznie zapraszają.
  3. We wtorek - 18 lutego mija kolejny miesiąc od nawiedzenia naszej parafii i naszych domów przez  Matkę Bożą w Kopii Jasnogórskiego Obrazu, dlatego do Bazyliki o godzinie 20.30 zapraszamy na modlitwę różańcową i Apel jasnogórski w intencji dziękczynnej: „Za obecność TV TRWAM na tzw. cyfrowym multipleksie. „Z  Maryją  Królową  Polski  módlmy  się  o  Polskę  wierną  Bogu, Krzyżowi   i   Ewangelii,  o  wypełnienie Jasnogórskich Ślubów  Narodu”!
  4. Uczestników biblijnych spotkań w „Szkole Słowa Bożego ” bardzo proszę o przygotowanie i poprowadzenie w piątek o g. 16.30 nabożeństwa drogi krzyżowej, oraz liturgii Mszy Świętej o g. 17.00;  Po Mszy Świętej o g. 17.45 będzie kolejne spotkanie  w „Szkole Słowa Bożego ”. Zapraszamy.
  5.  22 lutego,  w sobotę  o g. 10.00, w Bazylice Katedralnej w Kielcach pochodzący z naszej parafii alumn Mateusz Durdek przyjmie przez posługę Księdza Biskupa Ordynariusza sakrament święceń diakonatu. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwy w intencji naszego rodaka alumna Mateusza i zachęcam także do zapisywania się na wspólny wyjazd, na święcenia do Kielc. Wyjazd w sobotę o g. 8.00 rano spod Domu Parafialnego. Koszt wyjazdu 18 zł;
  6. Akcja Katolicka wraz z księdzem Michałem Pakułą zaprasza na VI chrześcijański bal karnawałowy, który odbędzie się 1 marca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  7. Ponieważ w dniach od 7 do 9 marca 2014 r. Zakon Rycerski Stróżów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, Zwierzchnictwo w Polsce będzie przeżywał w Częstochowie rekolekcje wielkopostne, stąd wypada, aby nasza parafia włączyła się do tej pięknej modlitwy Bożogrobców. Dlatego dnia 7 marca o g. 13.30 planujemy z naszej parafii pielgrzymkę na Jasną Górę. Bardzo proszę, aby jak największa liczba pielgrzymów uczestniczyła w tym modlitewnym spotkaniu. Będziemy obecni na drodze krzyżowej, na Eucharystii, oraz na Apelu jasnogórskim. Prosimy o zapisy na listę uczestników w zakrystii Bazyliki po Mszach Świętych bądź w tygodniu w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu do Częstochowy - 20 zł;
  8. Zachęcam do prasy katolickiej Dzieci, Młodzież i Dorosłych, abyśmy pogłębiali naszą wiarę i poszerzali wiadomości z dziedziny religii katolickiej. Jest także pięknie wydany album - 850 lat Bożogrobców w Miechowie.  Album możemy nabyć u Siostry w zakrystii Bazyliki.
  9. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy składają ofiary pieniężne na potrzeby naszej parafii. Panie Boże Wszechmogący wynagradzaj swoim obfitym błogosławieństwem   wszystkim ofiarodawcom  ich życzliwość i hojność. Błogosław tym  wszystkim Osobom, które swoją codzienną modlitwą wspierają  naszą  Ojczyznę i naszą parafię.
  10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia my kapłani składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, łask, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i świętych patronów  z pamięcią w modlitwie. Szczęść Boże.