Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Zwykła (11.02.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej - kolędy ks. proboszcz przedłoży w przyszłą niedzielę.
2. Z uwagi na zakończoną już wizytę duszpasterską wracamy do poprzedniego porządku godzin otwarcia kancelarii parafialnej.
3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na figurę MB fatimskiej jako dar i pamiątkę Misji Parafialnych 2017 r. Dobrowolne ofiary na ten cel w bieżącym tygodniu złożyły osoby indywidualne w kwocie 730 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
4. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: w poniedziałek o g. 6.00 – od mieszkańców Poradowa
w środę o g. 18.00 - od mieszkańców Witowic
w piątek o g. 18.00 – od pewnej rodziny
w sobotę o g. 7.00 – od mieszkańców Zagorzyc
w niedzielę o g. 11.30 – od mieszkańców Falniowa
5. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
6. W najbliższą środę, popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Bazylice w tym dniu z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.30, 11.30, 16.00 w kaplicy Kalina Rędziny; 16.30 ( z udziałem dzieci szkolnych ) i o godz. 18.00 . Po Mszy Świętej o g. 18.00 będzie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
W okresie Wielkiego Postu – tj. w Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły co do jakości od pokarmów mięsnych i co do ilości, raz do syta i dwa razy lekko. Postarajmy się, aby również na początku Wielkiego Postu przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania, jednocząc się w ten sposób z Chrystusem cierpiącym w Eucharystii, która jest uobecnieniem męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela.
Jak zawsze w każdy piątek, a w sposób szczególny w okresie Wielkiego Postu zapraszamy o g. 17.15 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci, rodziców i starszych. Natomiast młodzież i wszystkich, którzy wcześniej nie będą mogli uczestniczyć zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej o g. 18.00, czyli o g. 18.30;
Stańmy wszyscy razem pod Krzyżem Jezusa Chrystusa, który za nas ofiaruje najcenniejszy dar, swoje życie. Komentarze do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej będą przygotowywane przez dzieci, młodzież i dorosłych wraz z księżmi, siostrami i katechetami.
Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bazylice będzie sprawowane w każdą niedzielę postu o g. 17.30. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Wielkim Poście składamy do specjalnej skarbony, znajdującej się na stopniach bocznego ołtarza po prawej stronie - jałmużnę postną, która będzie przeznaczona na pomoc dla biednych.
7. Ks. Kamil Banasik, Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości zaprasza w piątek, 16 lutego na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Jan Piotrowskiego. Pan Prezydent Miasta Kielce na to wydarzenie udostępnił bezpłatnie autobus z Kielc do Nowej Słupi.
8. W czwartek, trzeci miesiąca po Mszy Świętej o g. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi ks. Wojciech wraz z Odnową w Duchu Świętym.
9. W dniu 17 lutego, w sobotę będziemy przeżywać 20 rocznicę ogłoszenia Bazyliki Miechowskiej Kolegiatą i 20 rocznicę uroczystej instalacji Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie: księży Kanoników Miechowskiej Kapituły Kolegiackiej , księży z dekanatu miechowskiego, Damy i Kawalerów Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, Siostry Zakonne, przedstawicieli władz samorządowych Powiatu, Miasta i Gminy Miechów, przedstawicieli wszystkich Instytucji wraz ze szkołami, gości, pielgrzymów, naszych, drogich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. O g. 11.00 w krużgankach będziemy przeżywać nabożeństwo Drogi Krzyżowej; następnie o g. 12.00 uroczystą Eucharystię podczas, której Ksiądz Biskup Diecezjalny Jan Piotrowski włączy pięciu nowych kanoników do Miechowskiej Kapituły Kolegiackiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
10. W sobotę, 17 lutego, w kościele świętej Barbary na cmentarzu o g. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji powstańców poległych w 1863 roku, w 155 rocznicę Bitwy Miechowskiej.
11. Już po raz siedemnasty, w dniach 4 i 5 marca 2016 r. (sobota - niedziela) w Częstochowie przeżywać będziemy modlitewne czuwanie miechowskiego dekanatu przed Obliczem Jasnogórskiej Pani, w godzinach od 21.00 do 04.30; Serdecznie zachęcamy do udziału. Wyjazd, 4 marca w sobotę o g. 16.30. Koszt wyjazdu 20 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej. Zabieramy prowiant własny. Powrót z Częstochowy o g. 5.00 rano;
12. Zachęcamy do wzięcia udziału w II pieszej pielgrzymce szlakiem bł. Wincentego Kadłubka z Krakowa do Jędrzejowa w dniach 8-12 marca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
13. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.