Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna(26.05.2019)

1. W czwartek 288 osób przez posługę Biskupa Mariana Florczyka przyjęło sakrament bierzmowania. Składamy młodzieży bierzmowanej, ich rodzicom, chrzestnym, rodzinom, księżom, siostrom zakonnym, katechetom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu i przeżyciu tej pięknej uroczystości - Bóg zapłać. Dziękujemy także za dary na potrzeby bazyliki od młodzieży bierzmowanej: mszał, kapę liturgiczną i ofiarę pieniężną.
  2. Dziś Hospicjum w Miechowie zaprasza o g. 15.00 na festyn podsumowujący akcję „Pola nadziei”
  3. Próby dzieci do I Komunii świętej: w poniedziałek i wtorek o g. 16.30 – SP nr 1; wtorek i środa o g. 15.30 SP nr 2 i Bukowska Wola
  4. Akcja Katolicka zaprasza na majówkę we wtorek o godz.00 na ul. Kopernika.
  5. 31 maja w święto Nawiedzenia NMP, Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. do kaplicy szpitalnej na g. 18.00
  6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. adoracja pierwszo sobotnia.
  7. W sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od 900
  8. Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Lednicy. Informacje u ks. Huberta i s. Jonaszy.
  9. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe o g. 17.30
  10. Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie oraz Dyrektor CKiS w Miechowie serdecznie zapraszają dzieci na Gminny Dzień Dziecka w ogrodach parafialnych 1 czerwca w sobotę w godz. 10-13. W programie gry, zabawy, występy dzieci, oraz wiele innych atrakcji. Organizatorzy zapraszają również w tym dniu, 1 czerwca o godz. 17.00 do Domu Kultury na spektakl muzyczny z okazji Dnia Matki pn. ,,Nie ma jak u Mamy”. Wystąpią podopieczni studia wokalno-instrumentalnego pod kierownictwem Katarzyny Kornaś, zespół Mirella oraz Chór Jesienne Róże. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszekna diecezjalny fundusz remontowo – budowlany. Jest to pomoc dla małych parafii prowadzących remonty kościołów.
  12. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, 15 czerwca w sobotę; Wyjazd o g. 7.00; Koszt wyjazdu 30 zł; Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W piątek spotkanie Straży Honorowej po Mszy św. wieczornej.
  13. 22 czerwca o g. 17.00 w kaplicy Całunu będzie sprawowana Msza św. dziękczynna od uczestników pielgrzymki na Podkarpacie i w Bieszczady. Zapraszamy pielgrzymów z rodzinami.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, a dzisiaj szczególnie Wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie