Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna (06.05.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Przez kolejne dwie niedziele wielkanocne wspólnoty neokatechumenalne będą głosiły Ewangelię na Rynku miechowskim o godz. 15.30
2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w Bazylice sprawowane są codziennie o g.17.30. Serdecznie zapraszamy.
3. Dziś, 6 maja o g. 15.00 Msza Święta w Przesławicach z racji 50 - lecia OSP. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
4. W poniedziałek, święto NMP Matki Łaski Bożej.
5. W poniedziałek i czwartek o godz.: 15.30 – próba dzieci do I-szej komunii świętej ze SP nr 1.
6. We wtorek Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.
7. We wtorek o godz.: 15.00 – próba dzieci do I-szej komunii świętej ze SP nr 2.
8. We wtorek Akcja Katolicka zaprasza na majówkę o godz.19.00 na os. Sikorskiego przy krzyżu.
9. W środę o godz.: 16.00 – próba dzieci do rocznicy I-szej komunii świętej.
10. W piątek o godz.: 16.30 – spowiedź dzieci przed rocznicą I-szej komunii świętej.
11. W dniu 11 maja, w drugi piątek miesiąca zapraszamy na czuwanie według stałego programu.
12. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: - w piątek o godz. 15.00 – z intencji księży z dekanatu,
- w niedzielę o godz. 11.30 – z intencji młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania.
Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
Wiele osób pyta o aktualny stan zdrowia księdza proboszcza. Otóż informujemy, że ksiądz proboszcz jest po ósmej chemii i po operacji jelita grubego. Teraz przed nim kolejne cztery chemie i kontrolny tomograf komputerowy, który pozwoli ocenić jaką metodę obrać do leczenia i zoperowania wątroby. Prosimy wszystkich parafian o nieustanne modlitwy w intencji księdza proboszcza, który mimo choroby aktywnie zarządza na miejscu lub zdalnie parafią.

13. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 14.00 z racji Powiatowego Dnia Strażaka.
14. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
15. W niedzielę 13 maja poświęcenie pól , ogrodów i sadów odbędzie się według następującego porządku: - ul. Bema, Zagrody i Rolnicza o godz. 15.00 - w Strzeżowie I-wszym o godz. 15.00 - w Strzeżowie II-gim o godz. 16.00 - w Zapustce o godz. 17.00 - w Zagorzycach o godz. 18.00
16. W niedzielę, 13 maja zostaną odprawione Msze św. o bł. Boże i szczęśliwe urodzaje:
- o godz. 8.30 za mieszkańców Strzeżowa II-go
- o godz. 10.00 za mieszkańców Strzeżowa I-go
- o godz. 11.30 za mieszkańców Zapustki
- o godz. 16.30 za mieszkańców Zagorzyc
- o godz. 18.00 za mieszkańców wszystkich ulic

17. W niedzielę podczas Mszy Świętej o g. 13.00 dzieci klas IV-tych będą przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
18. W najbliższą niedzielę, 13 maja w godzinach 9.00 – 13.00 na boisku LO odbędzie się IV bieg charytatywny – którego celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum w Miechowie. Podczas imprezy będą rozlosowane nagrody rzeczowe. Zaprasza Dyrekcja SP nr 1 w Miechowie.
19. W niedzielę 13 maja obchodzimy rocznicę objawień fatimskich. Uroczysta Msza św. z poświęceniem figury i procesją wokół rynku o godz. 19.00. Oryginalną figurę MB fatimskiej, koronę i różaniec sprowadziliśmy z Fatimy, natomiast podstument z podstawą do niesienia obrazu zaprojektował pan inżynier architekt Janusz Wic a wykonał stolarz pan Andrzej Kondrak. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na ten cel i będziemy się modlić o potrzebne dla nich łaski.
20. W dniu 2 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży do Lednicy, informacje i zapisy u ks. Łukasza i s. Jonaszy.
21. W dniach 15-16 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki – szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur. Cena 270 zł, zapisy w zakrystii bazyliki i kancelarii u ks. Grzegorza. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
22. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

23. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
24. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.