Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła (rok A) 09.02.2014 r.

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła (rok A) 09.02.2014 r.

 

1.  W dniach od 10  do  16  lutego  będziemy  przeżywać  tydzień  modlitw   o  trzeźwość  Narodu  Polskiego.

 2.  Dnia 10 lutego, w poniedziałek Pasterz naszej Diecezji, Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan kończy 75 lat. Składając dziękczynienie Panu Bogu za drogiego Jubilata, Księża Biskupi pomocniczy zapraszają wszystkich wiernych naszej diecezji do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza, w każdej parafii naszej diecezji, w niedzielę 9 lutego. Księża Biskupi zapraszają również wiernych naszej diecezji do uczestnictwa w Eucharystii w intencji Jubilata, która będzie sprawowana w dniu 10 lutego o g. 18.00  w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zachęcam naszych parafian, a szczególnie Kawalerów, Stróżów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie. W naszej Bazylice  w intencji  Ks. Biskupa Ordynariusza  Mszę Świętą jubileuszową będziemy sprawować dziś o g. 11.30;

 3.  Dnia 11  lutego -  we wtorek, w  liturgiczne  wspomnienie  Najświętszej  Maryi  Panny  z  Lourdes  będziemy  przeżywać   XXII  „ Światowy  Dzień   Chorego”  pod   hasłem:  „ My także winniśmy oddać życie za Braci. „  Dnia 11  lutego -  we wtorek, w  Bazylice  o  godz. 11.00 będzie  sprawowana  Droga  Krzyżowa,  oraz  Msza  Święta   w  intencji  ludzi  chorych, niepełnosprawnych,  cierpiących,  samotnych,  emerytów i rencistów. Podczas Mszy Świętej wszystkie te osoby będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych;  Na zakończenie Mszy Świętej każdy z osobna otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy chorych wraz z Rodzinami.

  4.  Dnia 13 lutego, w czwartek  będziemy  przeżywać  16 rocznicę ogłoszenia  Bazyliki miechowskiej  Kolegiatą i 16 rocznicę  uroczystej  instalacji  Kapituły Kolegiackiej  przy  Bazylice  Grobu Bożego w Miechowie. Zapraszam wszystkich Kawalerów, Stróżów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, wszystkich parafian i gości do naszej Bazyliki 13 lutego,  w czwartek o g.  10.00  na modlitewne  spotkanie, które rozpocznie się Drogą Krzyżową; Następnie będzie sprawowana Najświętsza Eucharystia  pod  przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, podczas której, będziemy świadkami uroczystej instalacji dwóch nowomianowanych Kanoników Gremialnych do Kapituły Kolegiackiej  przy  Bazylice  Grobu Bożego w Miechowie. Raz jeszcze do udziału w tej pięknej uroczystości serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.

5.  Dnia 14 lutego, w piątek Święto Świętych Cyryla, Mnicha, i Metodego, Biskupa, Patronów Europy. Dzień Modlitw za Narody Słowiańskie.

 6.   Odnowę w Duchu Świętym bardzo proszę o  poprowadzenie w piątek o g. 16.30  nabożeństwa Drogi Krzyżowej, oraz  liturgii Mszy Świętej o g. 17.00;

       7.   Dnia 17  lutego, w poniedziałek  - w Kościele  Świętej Barbary  na  Cmentarzu Grzebalnym  o  godz. 10.00  zostanie odprawiona Masza  Święta  w intencji Powstańców poległych w 1863 r. z  okazji  151 rocznicy  Bitwy  Miechowskiej.Organizatorzy  zapraszają.

 

  8.  Dnia, 22 lutego 2014 r. o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie odprawiana uroczysta Eucharystia podczas której pochodzący z naszej parafii alumn Mateusz Durdek przyjmie przez posługę J. E. Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana sakrament  święceń diakonatu. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwy w intencji naszego rodaka, alumna Mateusza. Zachęcam także do zapisywania się na wspólny wyjazd na święcenia do Kielc.

   9.  Informacje o pielgrzymce rolników i absolwentów ludowego uniwersytetu diecezji kieleckiej na Jasną Górę; informacje o bezpłatnych badaniach  mammograficznych w Miechowie  wywieszone   w gablocie ogłoszeń.

 

 

10.  Ponieważ w dniach od 7 do 9 marca 2014 r. Zakon Rycerski Stróżów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, Zwierzchnictwo w Polsce będzie przeżywał w Częstochowie rekolekcje wielkopostne, stąd wypada, aby nasza parafia włączyła się do tej pięknej modlitwy Bożogrobców. Dlatego dnia 7 marca o g. 13.30 planujemy z naszej parafii pielgrzymkę na Jasną Górę. Bardzo proszę, aby jak największa liczba pielgrzymów uczestniczyła w tym modlitewnym spotkaniu. Będziemy obecni  na Drodze Krzyżowej, na Eucharystii, oraz na  Apelu Jasnogórskim. Prosimy o zapisy w zakrystii Bazyliki na listę uczestników.

10.  Zachęcam do prasy katolickiej, Dzieci, Młodzież i Dorosłych, abyśmy pogłębiali naszą wiarę i poszerzali wiadomości z dziedziny religii katolickiej. Jest także pięknie wydany  Album - 850 lat Bożogrobców w Miechowie.  Album możemy nabyć u Siostry w zakrystii Bazyliki.     

11. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy składają

       ofiary pieniężne, na potrzeby naszej parafii. Panie Boże    

   Wszechmogący wynagradzaj swoim obfitym błogosławieństwem  

   wszystkim ofiarodawcom  ich życzliwość i hojność. Błogosław tym

   wszystkim Osobom, które swoją codzienną modlitwą wspierają naszą

   Ojczyznę i naszą parafię.

     12.  Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia my kapłani składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, łask, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i świętych patronów z pamięcią w modlitwie. Szczęść Boże.

13.  Na nowy rozpoczynający się tydzień życzę Wszystkim łask od Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.  Przyjmijmy dar Bożego Błogosławieństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 10

 

 

 1