Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Zwykła (04.02.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na figurę MB fatimskiej jako dar i pamiątkę Misji Parafialnych 2017 r. Dobrowolne ofiary na ten cel w bieżącym tygodniu złożyły osoby indywidualne w kwocie 1.000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
2. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. Proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
W poniedziałek o 7.00 – od mieszkańców Falniowa
We wtorek o 18.00 – od p. Marii
W środę o 7.00 – od mieszkańców Falniów Wysiołek i druga o 7.00 – od Rady Sołeckiej i mieszkańców Zapustki
W czwartek o 18.00 – od Komitetu Obchodów Uroczystości Patriotycznych „Gryf”
W piątek o 7.00 – od sołtysa z Zagorzyc
W niedzielę o 11.30 – od Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków
Ponadto parafianie z Chęcin zamówili 30 intencji, które sukcesywnie będziemy odprawiać.
3. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
4. Przez cały czas trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna codziennie, ale tylko rano w godzinach od 8.00 do 9.00.
5. Z uwagi na wizytę duszpasterską do Spowiedzi Świętej zapraszamy przed wieczorną Mszą Świętą codziennie od g. 17.40 do Mszy Świętej.
6. Dziś po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
7. We wtorek wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy;
8. W dniu 9 lutego, (drugi piątek miesiąca) w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne przy „Pustym Grobie” na które zapraszamy księży, siostry zakonne, pielgrzymki parafialne, a także osoby indywidualne i naszych, drogich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w Bazylice.
Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach.
- Słowo ks. Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
W tym dniu zachęcamy do Sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy Świętej.
9. W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
10. W sobotę 10 lutego o g. 19.00 odbędzie się koncert organowy. Preludia organowe Henryka Miłka ( 1878 – 1943), kompozytora rodzinnie związanego z Miechowem i dyrygenta Kapeli Jasnogórskiej wykona wybitny wirtuoz Rościsław Wygranienko (specjalizujący się w polskiej muzyce początku XX w.) Organizatorem koncertu jest Fundacja Maestro z Krakowa. Serdecznie zapraszamy.
11. W niedzielę, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy przeżywać XXVI „ Światowy Dzień Chorego”. W tym dniu w Bazylice o g. 13.00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji ludzi chorych, niepełnosprawnych, cierpiących, samotnych, emerytów i rencistów. Podczas Mszy Świętej wszystkie te osoby będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych; Na zakończenie Mszy Świętej każda z tych osób, osobno otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy chorych wraz z rodzinami;
12. Wychodząc z Bazyliki możemy zabrać ulotki z numerem KRS przekazując 1% podatku na leczenie Andrzeja Szarka, katechety, który przebywa w śpiączce, a rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Za każdy gest dobroci rodzina składa serdeczne Bóg zapłać.
13. Caritas Diecezji Kieleckiej zaprasza na „Kurs wychowawcy wypoczynku”. Jego ukończenie uprawnia do bycia opiekunem podczas kolonii, obozów, zimowisk itp. Kurs odbędzie się w marcu w godz. od 8.00 – 15.00 w Kielcach. Koszt kursu 90 zł. Zapisy na kurs odbywają się w Diecezjalnym Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej, pl. Najświętszej Marii Panny 1, Tel. 41 3445282 wew. 231, kom. 664031039. Uczestnikami kursu mogą być osoby pełnoletnie, które ukończyły szkołę średnią i mają predyspozycje do pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą. Ks. Krzysztof Banasik – Caritas Diecezji Kieleckiej
14. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
15. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać.
16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.
17. Wizyta duszpasterska
5 lutego - poniedziałek - 15.30
• ul. Słoneczna – 2 ks.
• ul. Racławicka od Rynku – 2 ks.
• ul. Wspólna – 2 ks.
6 lutego - wtorek - 15.30
• ul. Racławicka od Bukowskiej Woli – 4 ks. Dwóch księży zacznie od Bukowskiej Woli i dwóch od trasy E7.
7 lutego – środa – od godz. 15.30
• os. Żeromskiego – 4 ks.
• ul. Spacerowa – 2 ks.

We wtorek 6 lutego od godz.: 15.30 odwiedzimy na zaproszenie te rodziny, które z różnych racji nie mogły wcześniej przyjąć księży z wizytą duszpasterską. Zapisy w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.