Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu(07.04.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

 

 1. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W poniedziałek i we wtorek program rekolekcji jest identyczny: Msza Święta z nauką ogólną o g. 7.00; 8.30; 11.30; 16.30 i 18.00 z udziałem młodzieży studiującej i pracującej, oraz tych wszystkich, którzy z różnych racji nie będą mogli być wcześniej obecni. Zechciejmy także umożliwić chorym udział w Eucharystii, którzy bardzo sobie cenią obecność w Bazylice. Zwracamy się także z prośbą, aby nie odkładać Spowiedzi Świętej na ostanie dni przed Świętami. Ten czas pozostawmy dla tych, którzy z przyczyn niezależnych od siebie nie będą mogli wcześniej skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Program rekolekcji możemy zabrać przy wyjściach z Bazyliki. Serdecznie zapraszamy.
 2. Z racji Świąt Wielkanocnych i rekolekcji z posługą sakramentalną do chorych księża udadzą się 13 marca, w sobotę od g. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii Bazyliki bądź w kancelarii parafialnej.
 3. Dziś po Mszy św. o 8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
 4. Do skarbon przy wyjściach z Bazyliki składamy dobrowolne ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii, które organizuje Caritas.
 5. W środę zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 w 9r. katastrofy smoleńskiej.
 6. Również w środę o g. 19.00 spotkanie Straży Honorowej NSPJ na plebanii.
 7. Siostry Benedyktynki Misjonarki wraz z młodzieżą będą rozprowadzać palmy z żywych gałązek palmowych. Palmy będzie można nabyć w piątek przed Drogą Krzyżową, w sobotę i Niedzielę Palmową.
 8. W najbliższą Niedzielę Palmową, obchodzić będziemy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. O g. 11.10  zgromadzimy się przy pomniku Macieja Miechowity, gdzie nastąpi poświęcenie palm. Następnie w procesji przejdziemy do Bazyliki na uroczystą Eucharystię.
 9. Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Parafia Grobu Bożego w Miechowie, CKiS w Miechowie oraz Muzeum Ziemi Miechowskiej, serdecznie zapraszają na VI Miechowski Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019r. od godz. 10.00 na Placu T. Kościuszki w Miechowie. W programie degustacja potraw Wielkanocnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, warsztaty dla  Na kiermaszu będzie można nabyć ozdoby świąteczne oraz smakołyki związane z obchodami Świąt Wielkanocnych. Ponadto nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na „ Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz „Babę Wielkanocną”.
 10. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych.
 11. Również w piątek, 12 kwietnia, z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do kościoła Św. Brata Alberta w Krakowie, lub do Sanktuarium w Czernej. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20.00 na krużgankach. Więcej informacji na plakatach.
 12. W przyszłą niedzielę do skarbon przy wyjściach z Bazyliki składamy dobrowolne ofiary na kwiaty  do  Grobu  Pańskiego  na  Wielki   Piątek.
 13. kapelan Stanisław Latosiński zaprasza na rekolekcje dla pracowników Służby Zdrowia w kaplicy szpitalnej, które odbędą się po Niedzieli Palmowej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o dwóch terminach: godz. 13.30 i 18.00
 14. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce 10 i 11 maja Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapisy u ks. Grzegorza z zakrystii bądź w kancelarii.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 16. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.