Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna(10.05.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Nabożeństwa majowe codziennie o g.17.30
  2. W środę13 maja rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o g. 19.00 i różaniec. Procesji nie będzie.
  3. Bp Kielecki Jan Piotrowski zachęca, aby 14 maja w czwartek uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
  4. W sobotę 16 maja o g. 16.00 będzie sprawowana Msza św. w int. Strażaków z racji Powiatowego Dnia Strażaka.
  5. Przy głównym wyjściu z bazyliki można nabyć płyty z pieśniami o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, które rozprowadza Honorowa Straż Najświętszego Serca Jezusowego po 30zł.
  6. Składamy podziękowanie p. Krzysztofowi Borkowskiemu za ofiarowane sadzonki drzew, które zostały posadzone przy domu parafialnym, p. Piotrowi Majchrowi za transport
    i pomoc przy sadzeniu i p. Marcinowi Włudarzowi za prace porządkowe w ogrodzie.
  7. Dziękujemy także p. Stanisławowi Osmendzie wraz z pracownikami za wykonane prace elektryczne.
  8. Obecnie trwa praca przy budowie parkingu na północnym dziedzińcu bazyliki.
  9. Dziękujemy parafianom, którzy składają ofiary poprzez wpłaty na parafialne konto na utrzymanie bazyliki.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
  12. Dzieci zapraszamy po obrazek z dzisiejszej niedzieli.
  13. Poświęcenie pól w niedzielę 17 maja odbędzie się w następującym porządku:

15.00  – ul. Bema – 1 ksiądz

– ul. Zagrody  i  ul. Rolnicza – 1 ksiądz

15.00  – Strzeżów I

16.00  – Strzeżów II

17.00  – Zapustka

18.00  – Zagorzyce

Msze św. z racji poświęcenia pól, o Boże bł., dla mieszkańców i szczęśliwe urodzaje:

Niedziela 17 maja:

8.30  - za mieszkańców Strzeżowa II