Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna (29.04.2018)

1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym za ofiary na figurę MB Fatimskiej w kwocie 400 zł. Bóg zapłać.
2. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: w piątek o g. 15.00 od parafian z Chęcin, od księży z dekanatu oraz od Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Miechowie.
3. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
4. Próba kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o g.15.30, natomiast w środę o g.16.30 spowiedź przed bierzmowaniem kandydatów, rodziców i świadków.
5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe codziennie o g.17.30
6. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, msze święte jak w niedzielę. W tym dniu obchodzimy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. O g. 13.00 zapraszamy na Mszę Św. za Ojczyznę z intencji p. Starosty i p. Burmistrza. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy pomniku w Rynku.
7. W czwartek 3 maja poświęcenie pól odbędzie się:
- w Kalinie Rędziny po Mszy św., około g. 10.30
- ul. Partyzantów i ul. Walki Zbrojnej po Mszy św. około g. 12.00
- w Kalinie Lisiniec o g. 15.00
- w Komorowie również o g. 15.00
- w Biskupicach o g. 16.00
- w Falniowie Wysiołek o g. 17.00
- w Pdmiejskiej Woli o g. 18.00

8. 3 maja zostaną odprawione Msze św. z racji poświęcenia pól o Boże bł. i szczęśliwe urodzaje:
- o g. 7.00 za mieszkańców Komorowa
- o g. 9.30 za mieszkańców Kaliny Rędziny i Kaliny Lisiniec
- o g. 10.00 za mieszkańców Biskupic
- o g. 11.00 w Siedliskach za mieszkańców ul. Partyzantów i Walki Zbrojnej
- o godz. 11.30 za mieszkańców Falniowa Wysiołek
- o godz. 16.30 za mieszkańców Podmiejskiej Woli
9. W niedzielę 6 maja poświęcenie pól odbędzie się:
- ul.: Podmiejskiej, Spacerowej, Kraszewskiego i os. Kolejowym
o g. 15.00
- w Siedliskach również o g. 15.00
- w Poradowie o g. 16.00
- w Kalinie Małej o g. 17.00
- w Szczepanowicach o g. 18.00
10. Msze św. w niedzielę 6 maja z racji poświęcenia pól o Boże bł. i szczęśliwe urodzaje:
- o g. 8.30 za mieszkańców Kaliny Małej
- o g. 11.00 w Siedliskach za mieszkańców Siedlisk
- o g. 11.30 za mieszkańców Poradowa
- o g. 16.30 za mieszkańców Szczepanowic
11. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi świętej szczególnie w godzinach porannych, ponieważ po południu młodzież naszej parafii 4 maja o g. 18.00 przez posługę Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego przyjmie sakrament bierzmowania. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy św. wieczornej adoracja z racji I soboty miesiąca.

12. W sobotę 5 maja od g. 9.00 kapłani udadzą się do chorych.
13. 6 maja o g. 15.00 zapraszamy na Mszę św. do Przesławic z racji 50 - lecia OSP ;
14. 13 maja w niedzielę w godzinach 9.00 – 13.00 na boisku LO odbędzie się IV bieg charytatywny – którego celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum w Miechowie. Podczas imprezy będą rozlosowane nagrody rzeczowe. Zaprasza Dyrekcja SP nr 1 w Miechowie
15. Przez kolejne trzy niedziele wielkanocne wspólnoty neokatechumenalne będą głosiły Ewangelię na Rynku miechowskim o godz. 15.30
16. Próby dzieci komunijnych odbędą się: 7 i 10 maja o 15.30 z udziałem dzieci ze SP nr 1, natomiast 8 maja o 15.00 z udziałem dzieci SP nr 2 i Bukowskiej Woli
17. 2 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę, informacje i zapisy u ks. Łukasza i s. Jonaszy.
18. W dniach 15-16 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki – szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur. Cena 270 zł. Zapisy w zakrystii bazyliki i kancelarii u ks. Grzegorza. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
19. Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że Biskupi Diecezjalni podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 4 maja 2018 r.
20. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
21. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
22. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.