Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna (14.05.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Przypominamy, że nabożeństwo majowe w Bazylice sprawowane jest w dni powszednie i w niedziele o godz.17.30.
2. Jeszcze przez cztery kolejne Niedziele Wielkanocne tj. do 4 czerwca o godz. 15.00 uczestnicy wspólnot neokatechumenalnych naszej parafii będą przepowiadali Chrystusa zmartwychwstałego jakiego doświadczyli w swoim życiu. Spotkania będą wypełnione czytaniem Ewangelii, katechezami, świadectwami oraz śpiewem. Inicjatywa jest podjęta na wezwanie papieża Franciszka, by wychodzić z głoszeniem Ewangelii na ulice i już piąty rok z rzędu jest prowadzona równolegle na ponad dziesięciu tysiącach placów całego świata. Serdecznie zapraszamy do udziału na Rynku miechowskim.
3. Przeżywamy dziś 100 Rocznicę śmierci Świętego Brata Alberta. Podczas każdej Mszy Świętej są z nami Siostry Albertynki podejmując ogólnopolską akcję „ Pola Nadziei”, której głównym celem jest propagowanie w społeczeństwie idei opieki hospicyjnej. Miechowskie Hospicjum im. Błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej, w ciągu 19 lat swojej działalności udzieliło pomocy bardzo wielu chorym onkologicznie i terminalnie. Miechowskie Hospicjum pragnie włączyć się w tę ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. Stąd dziś młodzież należąca do Wolontariatu Hospicyjnego przeprowadzi przed naszą Bazyliką kwestę na potrzeby miechowskiego Hospicjum.
4. Równocześnie dziś przy boisku Liceum Ogólnokształcącego w Miechowie odbywa się III Bieg Charytatywny z którego środki zostaną przekazane na zakup Koncentratora Tlenu dla Hospicjum. Organizatorzy podczas biegu zapewniają szereg atrakcji.
5. Dziś poświęcenie pól, ogrodów i sadów: przy ul. Partyzantów, Walki Zbrojnej po Mszy Świętej w Siedliskach; o g. 15.00 w Strzeżowie I ; o g. 16.00 w Strzeżowie II ; o g. 17.00 w Strzeżowie Zapustka; o g. 18.00 w Zagorzycach;
6. Liturgiczne przygotowanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w Bazylice w poniedziałek i w środę o g. 19.00. Obecność obowiązkowa!
7. Liturgiczne przygotowanie dzieci klas III komunijnych odbędzie się w Bazylice w poniedziałek, 15 maja o godz. 16.00 z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej z Bukowskiej Woli, natomiast 20 maja w sobotę o g. 10.00 z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Obecność obowiązkowa!
8. We wtorek Święto, św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
9. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie odbędzie się 17.05.2017 r.     (środa) w zabudowaniach poklasztornych przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Zebranie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00 w Bazylice w intencji członków stowarzyszenia. Prośba do wszystkich członków o obowiązkową obecność. Zaprasza Prezes Stowarzyszenia Michał Biernacki.
10. W czwartek od godziny 16.30 zapraszamy do Spowiedzi Świętej kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, ich świadków, rodziców, rodzeństwo, dziadków i rodziny.
11. W najbliższy piątek, 19 maja Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży klas III gimnazjum (135 osób) udzieli ksiądz biskup Marian Florczyk podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Kandydaci gromadzą się w Bazylice przed Mszą Świętą już o godz. 17.15.
12. Młodzież klas III gimnazjum naszej parafii przystąpi do Sakramentu Bierzmowania podczas Mszy Świętej o g. 18.00; Serdecznie wszystkich zapraszamy.
13. W najbliższą sobotę o g. 7.00 zostanie odprawiona Msza Święta o błogosławieństwo Boże i szczęśliwe urodzaje z racji poświęcenia pól: jeden ksiądz w intencji mieszkańców Strzeżowa I ; drugi ksiądz w intencji mieszkańców Strzeżowa II ; trzeci ksiądz w intencji mieszkańców Strzeżowa Zapustka; czwarty ksiądz w intencji mieszkańców Zagorzyc; Serdecznie zapraszamy.
14. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: "Teraz i w godzinę śmierci". To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe.
15. W sobotę, 20 maja o g. 17.00 Muzeum Ziemi Miechowskiej – Dom Generała serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy: "Ziemia Miechowska Lat Trzydziestych W Fotografii Lucjusza Niedźwieckiego".
16. Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu przy Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XII Rodzinną Majówkę Rowerową, która odbędzie się 20 maja pod patronatem i z udziałem Biskupa Mariana Florczyka. Zachęcamy do udziału rodziny, młodzież i starszych oraz grupy parafialne. Spotkanie na placu Jana Pawła II w Kielcach przy Bazylice Katedralnej o godz. 9.30. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn, w tamtejszych kościołach zatrzymamy się na wspólną modlitwę. Zakończenie w Borkowie, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Karty uczestnictwa można odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny.
Podpisali: Ks. Dariusz Gącik Wikariusz Generalny i Ks. Krzysztof Banasik Diecezjalny Duszpasterz Kultury Zdrowotnej i Sportu.

17. W niedzielę, 21 maja poświęcenie pól, ogrodów i sadów o g. 15.00 w Witowicach; o g. 16.00 w Falniowie; o g. 17.00 w Siedliskach; o g. 18.00 w Bukowskiej Woli;
18. XXX-te Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu odbywać się będą w bieżącym roku w dniach od 10 do 14 lipca. Już można się wpisywać na listę uczestników w zakrystii Bazyliki lub w kancelarii parafialnej. Zachęcamy także młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania.
19. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
20. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i odpowiedzialność odpowiedzialności za Kościół.
21. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.