Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (24.06.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie pewnym osobom za ofiarę 150 zł; na figurę MB Fatimskiej ; Bóg zapłać.
2. Decyzją księdza Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego ks. Paweł Staroszczyk został mianowany proboszczem parafii Zborówek. Dziękujemy ks. Pawłowi za 5 lat pięknej posługi w naszej parafii i życzymy Bożych łask w nowej parafii do której zostaje posłany.
3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w Bazylice o g. 17.30, serdecznie zapraszamy.
4. W czwartek w liturgii Kościoła wspomnienie św. Ireneusza , biskupa i męczennika.
5. W piątek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu o g. 7.00; 8.30; 11.30; 15.00 przy Grobie i 18.00;
6. W piątek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie SHNSPJ.
7. W bieżącym tygodniu Msze święte w intencji ks. Proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: w piątek o 15.00 od parafian z Chęcin w niedzielę o 11.30 od księży z dekanatu Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają Msze Św. w Jego intencji odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
8. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
9. Informacja Kółka Rolniczego w Kalinie Lisiniec wywieszona jest w gablocie ogłoszeń.

10. Trwa akcja zbierania elektro – śmieci na potrzeby misji. Można je składać do 2 lipca w jednym z garaży na północnym dziedzińcu.
11. Informujemy, że w okresie wakacyjnym porządek Mszy Świętych niedzielnych pozostaje taki sam jak w każdą niedzielę roku. Nie będzie Mszy św. o g. 19.30. W tym czasie w posłudze duszpasterskiej będzie nam pomagało na zastępstwie dwóch księży: w lipcu ks. Krzysztof Zapała i w sierpniu ks. Marek Dumin.
12. Zachęcamy młodzież na wyjazd do Dębowca 9-13 lipca.
13. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie informuje, że od 16 lipca br. rozpocznie się wydawanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego „500+”, świadczeń rodzinnych oraz świadczenia „Dobry start”, natomiast od 1 sierpnia w/w wnioski będą przyjmowane w siedzibie Ośrodka w g. 7.00-15.3
14. W dniach 20-23 sierpnia odbędzie się VI rowerowa Pielgrzymka Diecezji
Kieleckiej do Częstochowy. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych.
16. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać! W przyszła, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia – obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
18. Po Mszy Świętej zapraszamy dzieci po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.