Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość M.B. Częstochowskiej (26.08.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym za ofiarę 170 zł. na figurę MB Fatimskiej.
2. W bieżącym tygodniu Msze św. w intencji ks. Proboszcza o Błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: W piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin,
Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy modlą się i zamawiają w jego intencji Msze święte odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
3. Decyzją Księdza biskupa ordynariusza, ks. Łukasz Snoch został skierowany do posługi duszpasterskiej w Parafii NSNMP w Kielcach, ks. Bartosz Wąsat do par. Św. Jana Chrzciciela w Kielcach, ks. Wojciech Tometczak na urlop zdrowotny. Dziękujemy księżom za czas posługi w naszej parafii. Bóg zapłać. Do naszej parafii ks. bp zamianował ks. Michała Piskorka, ks. Andrzeja Józefowskiego, ks. Huberta Równickiego, ks. Konrada Kaletę i ks. Macieja Guździoła. Wszystkim księżom ustępującym i przychodzącym życzymy obfitości Bożych łask w dalszej posłudze kapłańskiej.
4. W sobotę 1 września, we wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy przeżywać będziemy 79 rocznicę wybuchu II-giej wojny światowej. Będzie to szczególny Dzień Modlitw za Poległych w obronie Ojczyzny.
5. W bieżącym tygodniu przypada I sobota miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP . Po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W sobotę od g. 9.00 księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
7. Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się 2 września w Domu Parafialnym o g. 19.00
8. Komunikat Biskupa Kieleckiego Drodzy Bracia i Siostry!
Z całym Kościołem kieleckim dziękujmy Panu Bogu, który jest miłością, za nasze diecezjalne pielgrzymki - pieszą i rowerową - które przed oblicze Jasnogórskiej Pani Zawierzenia zaprowadziły blisko trzy tysiące osób: dzieci, młodzieży i dorosłych z różnych zakątków naszej diecezji. Dzięki temu wakacyjny czas, wspaniałomyślnie ofiarowany Bogu na „rekolekcje w drodze”, zamienił się w czas łaski, duchowej odnowy, wzajemnej modlitwy za siebie, odzyskanej nadziei i otwarcia serca na Boże działanie. Pośród intencji modlitewnych, które z troską ogarniały sprawy małżeństwa i rodziny, zdrowia i ludzkiego powodzenia, wdzięczności za doznaną gościnę, chorych i cierpiących nie brakowało modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Warto pamiętać, że cokolwiek dobrego nosimy w sobie, jest to owocem naszego wzrastania w szlachetnej rodzinie, gdzie miłość rodzicielska i modlitwa, ewangeliczne obyczaje i wzajemny szacunek tworzą duchowy i kulturowy klimat rozwoju człowieka. Właśnie w trosce o rodzinę, a szczególnie o dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny, zapraszam was, Drodzy Diecezjanie, do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w sanktuariach maryjnych naszej diecezji. W Piotrkowicach k. Chmielnika 8 września br. będziemy świętowali 60. rocznicę koronacji Cudownej Figury Matki Bożej. W tym samym dniu będzie Diecezjalna Pielgrzymka do sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej czczonej w tym miejscu od XIV wieku. Wiślica to nie tylko piękna historia, ale to miejsce nadziei, która rodzi się z odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i macierzyńskiej troski Maryi. Ona niezmiennie nam powtarza: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5).Uroczystości 9 września z okazji 50. rocznicy koronacji Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie zakończą się wprowadzeniem relikwii św. Joanny Beretty Molla, włoskiej matki i lekarki, która bardziej ceniła życie dziecka niż swoje własne. Nasze dziękczynienie Bogu przez Maryję za dar rodziny uwieńczymy 6 października kolejnym Diecezjalnym Spotkaniem Róż Żywego Różańca w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Drodzy Diecezjanie! Zapraszam was serdecznie do jednego z tych drogich nam miejsc, aby modlić się za rodziny naszej diecezji, ich duchową kondycję, życiowe powodzenie i potrzebną nam wszystkim miłość na wzór Maryi, kochającej nas Matki Jezusa Chrystusa.
Z darem błogosławieństwa
Wasz Biskup
Jan Piotrowski
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
11. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.