Ogłoszenia duszpasterskie Święto Przemienienia Pańskiego (6.08.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziś po Mszy Świętej o g. 8.30 spotkanie Róż Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
2. Kielecka Piesza Pielgrzymka z Wiślicy na Jasną Górę odbywać się będzie w dniach od 6 do 13 sierpnia br. pod hasłem "Z Maryją nieśmy światu Chrystusa". Podczas pielgrzymki będzie także funkcjonować stacjonarna grupa duchowa, żółto - biała. Do grupy duchowej zapraszamy tych, którzy z różnych racji nie będą mogli pielgrzymować pieszo do Częstochowy. Ksiądz idący w grupie duchowej będzie ofiarował swoją modlitwę, wędrówkę i codzienną Mszę Świętą w intencji pielgrzymów duchowych.
Zatem w czasie trwania pielgrzymki codziennie do naszej Bazyliki na godz. 20.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową i na Apel Jasnogórski te osoby, które pragną tworzyć grupę duchową. Parafianie, którzy będą uczestniczyć w tej grupie i wieczornej wspólnej modlitwie , otrzymają legitymację pielgrzyma duchowego, na której będą mogli wpisać intencje, w jakich podejmą swoje duchowe pielgrzymowanie.
3. We wtorek w liturgii wspomnienie św. Dominika Guzmana, prezbitera.
4. W środę święto, św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
5. W czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
6. W piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
8. W piątek, drugi miesiąca zapraszamy na czuwanie przy Bożym Grobie. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.00 – Nabożeństwo Drogi krzyżowej w krużgankach poklasztornych
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w bazylice i po Niej - Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach poklasztornych.
- Słowo ks. Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
Sakrament pokuty i pojednania na pół godziny przed każdą Mszą Świętą i podczas Mszy Świętej.
W trakcie do dyspozycji kawiarenka, bar, sklepik z dewocjonaliami. Jest także możliwość nabycia paschalików miechowskich na liturgię światła, a także tekstów drogi krzyżowej i tekstów godzinek o Grobie Chrystusowym.
9. W przyszła niedzielę będziemy gościć misjonarza ks. Antoniego Sokołowskiego, który wygłosi do nas Słowo Boże.
10. Parafialny Zespół Caritas informuje, że zbiórka dzieci wyjeżdżających na kolonie letnie do Władysławowa- Chłapowa odbędzie się przy Bazylice w dniu 19.08.2017r. ( sobota ) o godzinie 17.30.
11. W dniu 24 sierpnia 2017 r. w czwartek w naszej parafii będziemy przeżywać niezwykłą uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego Bartolo Longo. Uroczystość będzie celebrowana przez abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Komandora z Gwiazdą abp. Tommaso Caputo, Arcybiskupa-Prałata Pompejów i bp. Jana Piotrowskiego, Biskupa Diecezji Kieleckiej oraz ks. dr. prał. Henryka Jagodzińskiego, pierwszego radcy Nuncjatury Apostolskiej w Indiach. Relikwie pierwszego stopnia ("Ex ossibus" - cząstka kości) błogosławionego Bartolo, Kawalera Wielkiego Krzyża i jedynego świeckiego członka Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, wyniesionego przez Kościół do chwały ołtarzy, zostały przekazane dla naszej parafii przez abp. Tommaso Caputo, prałata prałatury terytorialnej pompejańskiej Matki Bożej Różańca Świętego i delegata papieskiego dla Sanktuarium Papieskiego Matki Bożej Różańcowej w Pompejach, będącego również członkiem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie w randze Komandora z Gwiazdą, aby mogły być czczone, w sposób polecany przez Kościół. Niech ten wielki dar pomoże nam przybliżyć sobie życie błogosławionego Bartolo Longo, Kawalera Maryi – Apostoła Różańca z Pompejów i Kawalera Grobu Bożego.
PROGRAM uroczystości wprowadzenia relikwii błogosławionego Bartolo Longo w parafii p.w. Grobu Bożego w Miechowie jest następujący:
godz. 14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa różańcowa z modlitwami autorstwa bł. Bartola Longo (bazylika mniejsza pw. Grobu Bożego w Miechowie)
godz. 15.30 okolicznościowe prelekcje i projekcja filmu o bł. Bartolo Longo (sala konferencyjna w domu parafialnym w Miechowie): - „Błogosławiony Bartolo Longo – Kawaler Maryi i Apostoł Różańca, budowniczy i twórca Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach (Włochy), największego i najważniejszego sanktuarium różańcowego na świecie” (przedłoży p. Marek Woś, propagator kultu bł. Bartolo Longo w Polsce, założyciel Apostolatu Nowenny Pompejańskiej i Wydawnictwa „Rosemaria” w Poznaniu, redaktor naczelny dwumiesięcznika katolickiego „Królowa Różańca Świętego” i Prezes Zarządu Fundacji Królowej Różańca Świętego w Poznaniu),
- projekcja filmu dokumentalnego pt.: „Bartolo Longo. Człowiek miłosierdzia”, z tryptyku filmowego pt.: „Tajemnica nowenny pompejańskiej” (Polska, 2016 r.; I nagroda w kategorii multimediów XXXI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów Niepokalanów 2016) – „Kawaler Grobu Bożego, pierwszy świecki członek Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie wyniesiony do chwały ołtarzy i jego relikwie w Miechowie” .
godz. 17.40 rozpoczęcie celebracji: pobłogosławienie obrazu bł. Bartolo Longo przez abp. Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, procesja z relikwiami i obrazem błogosławionego do Bazyliki Grobu Bożego;
- pobłogosławienie przez bp. Jana Piotrowskiego, biskupa diecezji kieleckiej, dziedzińca południowego (cmentarza przykościelnego) (po rewitalizacji) przed głównym wejściem do Bazyliki Grobu Bożego;
godz. 18.00 uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Bartolo Longo: pobłogosławienie relikwiarza i przekazanie relikwii przez abp. Tommaso Caputo oraz ich intronizacja przez bp. Jana Piotrowskiego, biskupa diecezji kieleckiej;
- Msza Święta pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio z homilią Komandora z Gwiazdą abp. Tommaso Caputo, prałata prałatury terytorialnej pompejańskiej Matki Bożej Różańca Świętego, delegata papieskiego dla Sanktuarium Papieskiego Matki Bożej Różańcowej w Pompejach i Przeora Sekcji ”Neapol – Matka Boża Różańcowa” w Zwierzchnictwie Włochy Południowe Tyrreńskie z siedzibą w Neapolu Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie,
- po Mszy św.: oddanie czci i ucałowanie relikwii bł. Bartolo Longo oraz procesja do kaplicy Grobu Bożego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, rodaków i gości.
Szczególne zaproszenie kierujemy do władz samorządowych wszystkich szczebli; do przedstawicieli wszystkich instytucji z terenu naszej parafii, naszego miasta, gminy, powiatu z pocztami sztandarowymi. Zapraszamy orkiestrę, chór parafialny, scholę młodzieżową, wszystkie Róże Żywego Różańca, wszystkich ministrantów, wszystkie grupy parafialne dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczyńmy wszystko, aby to wyjątkowe wydarzenie było świadectwem naszej wiary i przyniosło duchowe owoce w naszym życiu chrześcijańskim.
12. Komunikat Kurii Diecezjalnej odnośnie fundacji Szansa dla Niewidomych wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
13. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
14. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
15. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.