Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny (22.04.2019)

1. W naszej Bazylice trwa Nowenna przed  Świętem  Miłosierdzia  Bożego, którą sprawujemy codziennie przed  wieczorną  Mszą Świętą.
  2. W czwartek w dniu wspomnienia św. Marka o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji producentów ziemniaków z Biskupic.
  3. W Niedzielę Miłosierdzia podczas Mszy Świętej o godz. 11.30  dzieci z naszej Parafii złożą skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną.
  4. W przyszłą Niedzielę, Miłosierdzia Bożego - w  Bazylice i na  krużgankach  o  17.30  będzie sprawowane nabożeństwo do  Miłosierdzia  Bożego wraz z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i śpiewem Koronki do Miłosierdzia  Bożego  oraz  modlitwą w Kaplicy Grobu Bożego.
  5. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Wraz z klerykami z Seminarium Kieleckiego będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Kielcach.
  6. W następną niedzielę do skarbon przy wyjściach z Bazyliki będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary na dzieła miłosierdzia z racji obchodzonego w kościele 75 tygodnia miłosierdzia.
  7. Apel przewodniczącego KEP odnośnie pożaru Katedry Notre-Dame jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  8. Są jeszcze wole 4 miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach 10 i 11 maja.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.