Ogłoszenia duszpasterskie – Ofiarowanie Pańskie(02.02.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś po Mszy św. o 8.30 spotkanie KŻR.
 2. Obchodzimy dziś Święto Ofiarowania Pańskiego zwane  świętem Matki Boskiej Gromnicznej. w którym modlimy się za wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego. Niech nasza modlitwa i ofiary materialne zbierane do skarbon na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych będą wyrazem naszej wdzięczności wobec nich.
 3. Jutro wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Na Mszach świętych poświęcenie owoców.
 4. W środę we wspomnienie św. Agaty podczas Mszy świętych poświęcenie soli i chleba.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja, natomiast w I w piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g. 6.30 i po południu g. od 17.00
 6. W dniu 8 lutego, w sobotę będziemy przeżywać 22 rocznicę  ogłoszenia  Bazyliki Miechowskiej  Kolegiatą oraz rocznicę  uroczystej  instalacji  Kapituły Kolegiackiej  przy  Bazylice  Grobu Bożego w Miechowie. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie: księży Kanoników Miechowskiej Kapituły Kolegiackiej, Damy i Kawalerów Zakonu Rycerskiego  Świętego  Grobu Bożego w Jerozolimie, Siostry Zakonne i  naszych parafian. O g. 11.00 Godzinki o Grobie Chrystusowym; następnie o g. 12.00 uroczysta  Eucharystia podczas, której Ksiądz Biskup Jan Piotrowski włączy trzech nowych kanoników do Miechowskiej Kapituły Kolegiackiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. Od jutra wracamy do starego porządku kancelarii parafialnej, która będzie czynna: poniedziałek, środa, piątek wieczorem; natomiast wtorek, czwartek, sobota rano.
 8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za miłą i serdeczną atmosferę podczas kolędy. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, rozmowy duszpasterskie, za troskę o Parafię i za ofiary na potrzeby Bazyliki, a także dla księży. Dziękujemy również za ofiary dla ministrantów - na fundusz ministrancki, który pozwala formować służbę liturgiczną ołtarza. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali
  w czasie kolędy w kościele, szczególnie S. Cecylianie i p. Sławkowi Filipkowi.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.