Ogłoszenia duszpasterskie – Objawienie Pańskie (06.01.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy. W głównym przedsionku Bazyliki można nabyć kadzidło i kredę. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne Caritas Parafialnej. Jest to dzień modlitw w intencji misji, dlatego można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbon w bazylice na ogólnopolski fundusz misyjny.
Poświęconą kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań K+M+B 2019r.
2. Akcja Katolicka, Urząd Miasta i Gminy oraz Dyrektor CKiS w Miechowie zapraszają dzisiaj na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się o g. 12.00 z trzech miejsc miasta: 1-szy z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2, 2-gi z parkingu przy krytej pływalni oraz 3-ci z parkingu przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców udamy się na Rynek by o godz. 12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Prosimy wszystkich parafian, szkoły, dzieci, młodzież, by każdy uczestnik przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.
3. Dziś o g. 14.00 spotkanie opłatkowe KŻR w domu parafialnym.
4. Dziś po wieczornej Mszy św. o g. 19.00 zapraszamy do Bazyliki na wieczór kolęd w wykonaniu Scholi młodzieżowej i zaproszonych gości.
5. W sobotę 12 stycznia o g. 17.00 w zabudowaniach poklasztornych odbędzie się spotkanie opłatkowe Miechowskiego Towarzystwa 1163r.
6. W najbliższą niedzielę w liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Narcyza Klimasa z Ziemi Świętej. Przez cały dzień będzie głosił Słowo Boże. Będzie można także nabyć autorską książkę pt. „Autentyczność Grobu Bożego w Jerozolimie” w cenie 68zł.
8. Również w przyszłą niedzielę 13 stycznia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Parafialny Zespół Caritas informuje, że druga tura paczek ze zbiórki „Tak pomagam” będzie wydawana 9 stycznia w środę o g. 9.00 w siedzibie Caritas ul. Jagiellońska 19
9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
11. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.
12. Porządek wizyty duszpasterskiej w bieżącym tygodniu:
7 stycznia - poniedziałek - 15.30
• os. Kolejowe – 4 ks.
• ul. Podmiejska – 2 ks.
• ul. Kamienna – 1 ks.
• ul. Walki Zbrojnej – 1 ks.
8 stycznia - wtorek - 15.30
• ul. Powstańców bl. 23/27 – 1 ks.
• ul. Piłsudzkiego i ul. Ogrodowa – 3 ks.
• ul. Słowackiego + ul. Mickiewicza + ul. Poprzeczna – 1 ks.
• ul. Partyzantów – 2 ks.
• ul. Jagiellońska od Rynku – 1 ks.
9 stycznia - środa - 15.30
• ul. Podzamcze – 1 ks.
• ul. Sienkiewicza – 3 ks.
• ul. Szewska – 2 ks.
• ul. Bema – 2 ks.
10 stycznia - czwartek - 15.30
• ul. Traugutta – 2 ks.
• ul. Łukasińskiego – 1 ks.
• Janów Górny + Janów Dolny – 1 ks.
• ul. Konopnicka + ul. Prusa + ul. Topolowa – 2 ks.
• ul. Sobieskiego – 2 ks.
11 stycznia - piątek - 15.30
• ul. Szpitalna – 3 ks.
• os. Młodych – 2 ks.
• ul. Kilińskiego – 1 ks.
• Rynek – 1 ks.
12 stycznia - sobota - 9.00
• Bukowska Wola – 3 ks.
• ul. Powstańców – od Poradowa – 1 ks.
• ul. Powstańców – od E7 – 1 ks.
• ul. Powstańców – od ul. Piłsudskiego – 1 ks.
• ul. Wspólna – 1 ks.
14 stycznia - poniedziałek - 15.30
• os. Parkowe blok 1 – 2 ks.
• os. Parkowe blok 2 i blok 2a – 2 ks.