Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania (1.04.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym za ofiary na figurę MB Fatimskiej w kwocie 1.000 zł.,  tym od Akcji Katolickiej 300 zł. Bóg zapłać.
2. W Imieniu Parafialnego Zespołu Caritas pragniemy serdecznie podziękować wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych z naszej Parafii.
3. Jutro, w drugim dniu świąt, w poniedziałek wielkanocny porządek Mszy Świętych tak jak w każdą niedzielę. Ofiary jakie jutro złożymy na tacę zostaną przekazane na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
4. W naszej Bazylice trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego, którą sprawujemy codziennie przed wieczorną Mszą Świętą.
5. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o bł. Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
w poniedziałek w Siedliskach o g.11.00 – od parafian z Chęcin,
w poniedziałek o g. 11.30 od księży z dekanatu
w czwartek o g. 6.30 – od parafian z Chęcin
w piątek o g. 6.30 – od instruktorów i harcerzy Hufca Miechów,
w piątek o g. 15.00 od księży z dekanatu
w niedzielę o g. 11.30 – od parafian z Chęcin;
6. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
7. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00 oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej o g. 18.00 i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I-szy piątek, zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.30 i na Msze Świętą o g. 6.30 i o g. 7.00. Po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g.17.00. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy o g. 17.15 i na Mszę Świętą o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o g. 18.00;
W I-szą sobotę zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu NMP rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00.
8. W Niedzielę Miłosierdzia podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z naszej Parafii złożą uroczyście w procesji skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną.
9. W przyszłą Niedzielę, Miłosierdzia Bożego - w Bazylice i na krużgankach o godz. 17.30 będzie sprawowane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwą w Kaplicy Grobu Bożego.
10. W tym wspaniałym dniu naszej wiary pragniemy się także podzielić radością. Otóż po Świętach Wielkanocnych rozpoczną się prace przy parkingu obok części poklasztornej, następnie wykopy przy fundamentach i osuszenie ścian przy kościele Św. Barbary na cmentarzu. Zostanie także wykonana z kostki główna aleja od bramy cmentarza do kościoła Św. Barbary i plac przy kościele Św. Barbary. Te prace zostaną wykonane przez firmę KLAU - BUD - Piotr Płaszewski z Miechowa. Druga radosna wiadomość to ta, że otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury w wysokości 800.000 tysięcy złotych na kolejny etap pracy w części poklasztornej. Ubiegaliśmy się o kwotę dużo większą, ale dziękujmy Bogu również za to co otrzymaliśmy, a co zostanie nam przekazane dzięki tak wielu zatroskanym i zaangażowanym na rzecz naszej parafii osobom. Więcej na ten temat w najbliższym czasie. Oczywiście pamiętajmy, że oprócz spłaty kredytu za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką i naszych parafialnych zaległości teraz dojdzie nam jeszcze udział własny do projektu i prace przy parkingu i na cmentarzu. Prosimy więc wszystkich parafian o modlitwy w intencji tych wszystkich przedsięwzięć.
11. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś w pierwszą niedziele miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać.
13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
14. Po Mszy Świętej zapraszamy przed ołtarz wszystkie dzieci po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.