Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Trójcy Św. (27.05.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: 110 zł od mieszkańców Bukowskiej Woli i od pewnej osoby 50 zł na figurę MB fatimskiej. Bóg zapłać.
2. Serdeczne podziękowanie składamy młodzieży bierzmowanej, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom rocznicowym, ich rodzicom, chrzestnym, rodzinom, dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom, księżom, siostrom zakonnym, katechetom, osobom życia konsekrowanego, panu organiście, chórowi parafialnemu, scholi dziecięcej, zespołowi muzycznemu młodzieżowemu, dekoratorom, ogrodnikom, ministrantom, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu i przeżyciu tych pięknych uroczystości. Bóg zapłać.
Dziękujemy także za dary serca na potrzeby bazyliki: od młodzieży bierzmowanej 1.844 zł; od dzieci pierwszokomunujnych 10.300 zł; które przeznaczamy na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Przypominamy, że do najbliższej soboty trwa „Biały Tydzień" dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci wraz z rodzinami i wszystkich parafian na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o g. 17.30 i na Mszę Świętą o g. 18.00.
3. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.
4. Dziś Hospicjum w Miechowie zaprasza na Finał Pól Nadziei: o g. 15.30 przemarsz ulicami Miasta, od Hospicjum do Parku; o g. 16.00 majówka w Parku i program artystyczny;
5. Przeżywamy Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na Mszy Świętej o g. 18.00, a w czwartek o g. 10.00.
6. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: we wtorek o g. 7.00 od parafian z Chęcin
w piątek o g. 15.00 od. p. Marii
w sobotę o g. 18.00 od mieszkańców Bukowskiej Woli
w niedzielę o g. 11.30 od dzieci pierwszokomunijnych
Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
7. We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
8. We wtorek Akcja Katolicka zaprasza na nabożeństwo majowe przy ul. Kopernika na g. 19.00
9. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą: o g. 7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta, i ostatnia Msza Święta w tym dniu w Bazylice o g. 18.00; W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną: I-szy ołtarz – Strażaków; II ołtarz – Koła Żywego Różańca; III ołtarz – Neokatechumenat, IV ołtarz – Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców.
Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi, nie tylko na trasie procesji. Jest to bowiem dzień w którym publicznie wyznajemy naszą wiarę.
Do udziału w procesji eucharystycznej zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich gości, rodaków i naszych drogich Parafian: całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu , sztandarów, chorągwi, feretronów. Zapraszamy Damy i Kawalerów Zakonu Rycerskiego, Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie; zapraszamy władze samorządowe wszystkich szczebli, poczty sztandarowe wszystkich instytucji, organizacji i stowarzyszeń: PSP, OSP, wszystkich szkół, urzędów, policji, straży miejskiej, harcerzy, organizacji kombatanckich, zakładów pracy, orkiestrę. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów wraz z dziećmi komunijnymi, rocznicowymi i młodzieżą. Od piątku, przez całą oktawę zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o g. 17.30 i na Mszę Świętą o g. 18.00 z procesją eucharystyczną.
10. W piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika.
11. W najbliższym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca: W pierwszy piątek, zapraszamy do Spowiedzi Świętej i na Mszę Świętą o NS Pana Jezusa, rano i wieczorem. W pierwszą sobotę, zapraszamy na Mszę Świętą o NS NMP rano i wieczorem. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na adorację NS;
12. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe o g. 17.30 i na Mszę Świętą o g. 18.00;
13. W sobotę od g. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
14. W sobotę 2 czerwca Pan Burmistrz, CKiS, Parafia Grobu Bożego wraz z Akcją Katolicką zapraszają na obchody Dnia Dziecka w ogrodach parafialnych w g. 10.00 – 13.00. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje.
15. KOMUNIKAT
4 czerwca 2018 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 27 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy. Rodziny, koła charytatywne, kapłani, wolontariusze są proszeni o pomoc tym osobom w udziale we wspomnianym spotkaniu.
PROGRAM SPOTKANIA:
10.30- zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie
11.00- Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka i Biskupa Andrzeja Kaletę
12.00- część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.
Podpisał: ks. Jan Jagiełka
Diecezjalny Duszpasterz Osób Niepełnosprawnych;
16. W dniu 15 i 16 czerwca odbędzie się dwudniowa pielgrzymka autokarowa szlakiem Sanktuariów Warmii i Mazur. W planie: Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Stoczek Warmiński – miejsce więzienia Prymasa Wyszyńskiego, nocleg nad jeziorem Niegocin koło Giżycka, dwugodzinny rejs statkiem oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce. Szczegółowe informacje wywieszone w gablocie. Zbieramy drugi autokar, jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
17. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Częstochowy: w sobotę, 16 czerwca 2018 r. Wyjazd o g. 7.00. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
18. Serdecznie zapraszamy 16 czerwca 2018 do Wiślicy. Po raz szesnasty młodzież naszej diecezji spotka się by dać świadectwo wiary. W tym szczególnym roku duszpasterskim JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM. Ks. Biskup Jan Piotrowski zaprasza młodych ludzi, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania i tych, którzy się do niego przygotowują.
Zaproszeni są ciekawi ludzie oraz organizowane są 2 piękne koncerty i warsztaty muzyczno - ewangeizacyjne. Więcej informacji niebawem. Proszę zachęcać młodzież do udziału w spotkaniu.
W oczekiwaniu i darem modlitwy
ks. Łukasz Zygmunt;
19. Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa organizuje w sobotę, 23 czerwca br. - w Dzień Ojca pielgrzymkę: "Męskie Oblężenie Jasnej Góry - Mężczyźni u tronu Królowej". Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 14.00 modlitwą uwielbienia, następnie będą wygłaszane konferencje. O godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Wcześniej, w dniach 4-7 czerwca w Porszewicach k. Łodzi odbędą się rekolekcje warsztatowe dla kapłanów "Mężczyzna w sercu parafii", które poprowadzą organizatorzy wraz z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Bliższe informacje na stronie: oblezenie.mezczyzni.pl lub pod adresem: alewek@mezczyzni.net tel. 783377733.
Podpisał
ks.dr Mirosław Cisowski;

20. Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Lwowa 25-29 czerwca. Cena 750 zł + 20 Euro. Informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy do 10 czerwca u ks. Bartosza;
21. XXXI Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu odbywać się będą w bieżącym roku w dniach od 9 do 13 lipca. Uczestnicy mogą się wpisywać na listę u ks. Łukasza. Zachęcamy także młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.
23. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
24. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. W najbliższą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać;
25. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.