Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny(29.12.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. W dniu wczorajszym w Kielcach nasz Chór Parafialny z p. organistą Mariuszem Kramarzem zajął I miejsce w przeglądzie kolęd i pastorałek i tym samym został nominowany do reprezentowania Regionu na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bedzinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 2. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Bazyliki na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy s. Darii, ministrantom, młodzieży i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt.
 3. Dziś o g. 19.00 zapraszamy na katechezę chrzcielną rodziców i chrzestnych w domu parafialnym.
 4. Przez cały czas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano od g. 8.00 do 9.00
 5. Z uwagi na wizytę duszpasterską spowiedź przed wieczorną Mszą Świętą od
  17.30 do Mszy Świętej.
 6. We wtorek 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na g. 17.30 na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Roku i na Mszę Świętą o g. 18.00, podczas której wyśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym Roku Pańskim 2019.
 7. W środę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok. Msze święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę.
 8. Od Nowego Roku w każdą niedzielę o g. 10.00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa tylko za żyjących o Bł. Boże z racji jubileuszy i rocznic.
 9. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o g. 17.15 z różańcem powołaniowym. W I-szy piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g. 6.30 i po południu od g. 17.00; W I-szą sobotę zapraszamy na adorację pierwszosobotnią po wieczornej Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę w domu parafialnym o g. 14.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe KŻR.
 11. W następną niedzielę po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „owoc uKORZENIA”, w skład którego wchodzą byli członkowie młodzieżowej scholii parafialnej.
 12. Z racji kolędy do chorych udamy się dopiero w pierwszą sobotę marca.
 13. Dawid obchodzi dzisiaj imieniny. Składamy Mu najserdeczniejsze życzenia. Msza św. w Jego intencji będzie 6 stycznia o g. 13.00. Zapraszamy.
 14. 6 stycznia zapraszamy na Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się o g. 12.00  z trzech miejsc miasta: 1-szy z parkingu  przy Szkole Podstawowej nr 2, 2-gi z parkingu  przy krytej pływalni oraz 3-ci z parkingu  przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o godz. 12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Prosimy wszystkich parafian, szkoły, dzieci, młodzież, by każdy uczestnik przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 16. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
 17. Wizyta duszpasterska w bieżącym tygodniu:30 grudnia - poniedziałek - 9.00
  • Komorów – 2 ks.
  • Witowice – 2 ks.
  • Zagorzyce –  2 ks.
  • Siedliska –  1 ks.

  31 grudnia - wtorek - 9.00

  • Podmiejska Wola –  1 ks.
  • Kalina Rędziny –  2 ks.
  • Kalina Mała – 3 ks.
  • Kalina Lisiniec – 1 ks.

  2 stycznia - czwartek - 15.30

  • Wesoła –  4 ks.
  • Drzymały –  2 ks.
  • Kolejowa i ul. Krótka –  1 ks.

  3 stycznia – (I wszy) piątek - 15.30

  • Powstańców bl.  25 –  1 ks.
  • Ks. Skorupki –  2 ks.

  4 stycznia - sobota - 9.00

  • Poradów – 2 ks.
  • Powstańców – od Poradowa – 1 ks.
  • Powstańców – od E7 – 1 ks.
  • Powstańców – od ul. Piłsudskiego – 1 ks.
  • Spacerowa – 2 ks.