Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny (31.12.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składali ofiary na figurę MB fatimskiej jako dar i pamiątkę Misji Parafialnych 2017 r. Figura jest zamówiona w Fatimie – oryginalnego wyglądu, wielkości i z drewna. Koszt figury z różańcem i koroną będzie wynosił 14.000 zł. Dobrowolne ofiary na ten cel złożyli: Róże Żywego Różańca 5.550 zł; na konta parafialne oraz do skarbony przy ołtarzu św. Augustyna 2.265zł. Łącznie na figurę M B zebraliśmy 7.815 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
2. Dziś, 31 grudnia zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy do Bazyliki na Mszę Świętą o g. 18.00, podczas której wyśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym Roku Pańskim 2017.
3. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji Ks. Proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: w poniedziałek o g. 11.30 z intencji ministrantów
we wtorek o g. 6.30 z intencji sióstr Benedyktynek Misjonarek
w środę o g.7.00 z intencji Straży Honorowej NSPJ
w czwartek o g. 7.00 z intencji Straży Honorowej NSPJ
w piątek o g. 6.30 z intencji Neokatechumenatu
w sobotę o g. 11.30 z intencji młodzieży
4. Wizyta duszpasterska w bieżącym tygodniu będzie przebiegać według następującego porządku:
2 stycznia – we wtorek – od g. 15.30
• Ul. Powstańców bl. nr 25 – 1 ks.
• Ul. Służba Polsce – 5 ks.
3 stycznia - w środę - od g. 15.30
• Ul. Wesoła – 4 ks.
• Ul. Ks. Skorupki – 2 ks.
4 stycznia - w czwartek - od g. 15.30
• Ul. Powstańców bl. nr 23/27 – 1 ks.
• Ul. Drzymały – 2 ks.
• Ul. Kolejowa i ul. Krótka – 1 ks.
• Ul. Jagiellońska – bl. nr 32 – 1 ks.
8 stycznia – w poniedziałek – od g. 15.30
• Ul. Podmiejska – 2 ks.
• Os. Kolejowe – 4 ks.
5. Przez cały czas trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna codziennie, ale tylko rano w godzinach od 8.00 do 9.00.
6. W poniedziałek, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok. Msze święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
7. We wtorek wspomnienie świętych, Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
8. Przypominamy, że w każdy czwartek po nabożeństwie różańcowym celebrans podaje do ucałowania relikwie bł. Bartolo Longo.
9. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Na g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
W I-szy piątek zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano o g. 6.30 i na Mszę Świętą o g. 6.30 i o g. 7.00 z Komunią pierwszopiątkową; po południu zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych od g. 17.00; na Drogę Krzyżową w tym dniu zapraszamy również o g. 17.00 i o g. 18.00 na Mszę Świętą z Komunią pierwszopiątkową.
10. W sobotę, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie kadzidła i kredy. W głównym przedsionku Bazyliki będzie można także nabyć kadzidło i kredę. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne Caritas Parafialnej. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia Kościół obchodzi Dzień modlitw w intencji misji. Taca tego dnia zostanie przekazana na ogólnopolski fundusz misyjny. Jest to także Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu po Mszy Świętej o g. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu;
11. Akcja Katolicka przy parafii Grobu Bożego, Urząd Miasta i Gminy oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie dnia 6 stycznia 2017r. zapraszają na II-gi Miechowski Orszak Trzech Króli. Wymarsz rozpocznie się o godz. 12.00 z trzech miejsc miasta: 1-szy z parkingu przy Urzędzie Miasta, 2-gi z parkingu przy krytej pływalni oraz 3-ci z parkingu przy Gminnym Ośrodku Zdrowia. Przy śpiewie kolęd, w towarzystwie Mędrców i przy akompaniamencie orkiestr udamy się na Rynek by o godz. 12.30 rozpocząć wspólne kolędowanie. Następnie wszyscy udamy się do Bazyliki by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Prosimy wszystkich parafian, szkoły, dzieci, młodzież, by każdy uczestnik przygotował sobie koronę w której kroczyć będzie w uroczystym Orszaku. Przez liczną obecność, zaangażowanie i wspólny śpiew uczyńmy Orszak radosnym oddaniem czci objawiającemu się nam Bogu w Osobie Dzieciątka Jezus.
12. Dnia 6 stycznia zapraszamy na g. 14.30 do kina Gryf w Centrum Kultury i Sportu na film pt. "W pewnym człowieku". Jest to film nagrany w zeszłym roku przez młodzież naszej parafii.
13. W najbliższą niedzielę w liturgii Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
14. W przyszłą niedzielę, na Mszę Świętą o g. 13.00 zapraszamy Róże Żywego Różańca Świętego. Po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym.
15. Dnia 7 stycznia po wieczornej Mszy Świętej ok. g. 19.00 zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu parafialnej Scholii Młodzieżowej z zaproszonymi gośćmi. W repertuarze znane polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki.
16. W dniach od 9 do 16 lipca organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki i zapisy u ks. Bartosza.
17. Wychodząc z Bazyliki możemy także nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.