Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Najświętszej Trójcy(07.06.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o g. 17.30
  3. Dziś po Mszy św. o g.8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
  4. W środę zapraszamy do spowiedzi od g.17.00 dzieci klas czwartych, które w dzień Bożego Ciała będą przeżywać rocznicę swojej Komunii Świętej.
  5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Zapraszamy
    w tym dniu na Mszę Świętą: o g.7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta (około g.12.00) i ostatnia Msza Święta o g. 18.00; W związku
    z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną na południowym dziedzińcu Bazyliki: I ołtarz – Strażaków;
    II ołtarz – Koła Żywego Różańca; III ołtarz – Neokatechumenat, IV ołtarz – Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców. Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi. Jest to bowiem dzień w którym  publicznie wyznajemy naszą wiarę. Podczas Mszy św. o g.10.00 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Komunii świętej. Do  udziału w  procesji  eucharystycznej zapraszamy wszystkich: całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu, sztandarów, chorągwi, feretronów. Zapraszamy Bożogrobców; strażaków, harcerzy, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów. Od piątku przez całą oktawę nabożeństwo czerwcowe o g.17.30, następnie procesja eucharystyczna i Msza Święta o g.18.00.
  6. W sobotę zapraszamy na g.19.00 na Mszę św. o MB Fatimskiej; po Mszy różaniec i procesja. Zabierzmy ze sobą świece.
  7. W przyszłą niedzielę o g.10.00 swoją Mszę prymicyjną będzie sprawował ks. neoprezbiter Krystian Rowiński, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską. Zapraszamy.
  8. Państwowa Szkoła Muzyczna w Miechowie ogłasza nabór uczniów na rok szkolny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie szkoły.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.