Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Najświętszej Trójcy (16.06.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
 1. Składamy podziękowanie dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, księżom, siostrom zakonnym, katechetom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Bóg zapłać. Dziękujemy także za dar pieniężny na potrzeby bazyliki. Przypominamy, że do najbliższej soboty trwa „Biały Tydzień" dzieci pierwszokomunijnych, które gromadzą się codziennie o g. 18.00 a w czwartek o g. 10.00   
 2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą: o g. 7.00; 8.30; 10.00 z procesją eucharystyczną; po procesji kolejna Msza Święta i ostatnia Msza Święta o g. 18.00; W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracamy się  z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną: I ołtarz – Strażaków; II ołtarz – Koła Żywego Różańca; III ołtarz  –  Neokatechumenat, IV  ołtarz  –  Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców. Prosimy, aby na Uroczystość Bożego Ciała wszystkie domy naszej Parafii były udekorowane emblematami religijnymi, nie tylko na trasie procesji. Jest to bowiem dzień w którym  publicznie wyznajemy naszą wiarę. Do  udziału w  procesji  eucharystycznej zapraszamy wszystkich: całą asystę procesyjną – do niesienia baldachimu , sztandarów, chorągwi, feretronów. Bożogrobców; PSP, OSP, harcerzy, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów od piątku przez całą oktawę nabożeństwo czerwcowe    o 17.30, następnie procesja eucharystyczna i Msza Święta o g. 18.00 .
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.
 4. Z racji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego składamy Bogu uroczyste  dziękczynienie. Przy tej okazji pragniemy wszystkim  podziękować za cały rok serdecznej i życzliwej współpracy  z parafią: organom prowadzącym, wszystkim uczącym: księżom, siostrom zakonnym, katechetom, dyrektorom szkół, nauczycielom, pracownikom oświaty, pracownikom socjalnym. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do całorocznej edukacji, duchowej formacji i wychowywania. Modlitwą obejmujemy dziś wszystkich dziękując Opatrzności Bożej za dar całego roku. Prosimy jednocześnie o błogosławiony i bezpieczny czas wakacji.
 5. W przyszłą niedzielę 23 czerwca – Dzień Ojca. Składając życzenia naszym ojcom pamiętajmy, aby modlitwą podziękować Panu Bogu za dar naszych ojców, którzy dali nam życie, troszczyli się i troszczą o nas.
 6. Również w przyszłą niedzielę OSP w Bukowskiej Woli zaprasza na piknik rodzinny i zawody strażackie. Szczegóły na plakatach.
 7. W następną niedzielę słowo skieruje do nas misjonarka z Kamerunu o Całunie Turyńskim. Będzie możliwość nabycia obrazków i książek o Całunie.
 8. W niedzielę 23 czerwca odbędzie się zbiórka pieniędzy na kosztowną operację prawej ręki Lenki Grządziel, która urodziła się z licznymi powikłaniami. Rodzice dziękują za wsparcie duchowe i materialne.
 9. Zachęcamy młodzież na wyjazd do Dębowca w dniach 8 – 12 lipca, zapisy u ks. Huberta i s. Jonaszy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią z modlitwie