Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego(19.04.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

 

  1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Polsce 76 Tydzień Miłosierdzia. W tym czasie epidemii gdy sami korzystamy z darów miłosierdzia umiejmy je przekazywać innym
  2. W czwartek  obchodzimy w Kościele uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  3. W sobotę 25 kwietnia podczas mszy św. o g. 18.00 będzie poświęcenie ziemniaków z racji obchodzonego święta św. Marka, ewangelisty. Na tę uroczystość zapraszamy rolników.
  4. W najbliższą Niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać parafialny odpust Pustego Grobu. Mszy św. o g. 13.00 przewodniczył będzie ks. dr Adam Perz – kanclerz Kurii.
  5. W związku z zapytaniami kierowanymi do kancelarii parafialnej pragniemy poinformować, że na dzień dzisiejszy bierzmowanie wyznaczone na 9 maja i I Komunia św., wyznaczona na 6 czerwca są odwołane. Terminy powyższych uroczystości zależą od rozwoju sytuacji związanej z epidemią. Nowe terminy zostaną podane po wydanych rozporządzeniach przez władze państwowe i kościelne.
  6. W związku z nowymi zarządzeniami państwowymi o zgromadzeniach religijnych mówiących, że jedna osoba przypada na 15m kwadratowych pragniemy poinformować, że w naszej bazylice i na krużgankach może przebywać 111 osób. Prosimy o stosowanie się do tych zarządzeń. W kościele obowiązuje  noszenie maseczek.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.