Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego (08.04.2018)

1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym za ofiary na figurę MB Fatimskiej w kwocie 50 zł. Bóg zapłać.
2. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. Proboszcza o błogosławieństwo Boże, szczęśliwy przebieg operacji w środę i powrót do zdrowia będą sprawowane:
we wtorek o g. 18.00 – od księży z dekanatu
w środę o g. 6.30 – od Władysława w piątek o g. 15.00 – od parafian z Chęcin
3. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
4. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Polsce 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: "Miłosierdzie źródłem wolności". Ofiary jakie dziś złożyliśmy na tacę zostaną przekazane do Kieleckiej Caritas na cele miłosierdzia.
5. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci z naszej Parafii złożą uroczyście w procesji skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną.
6. Dziś w Bazylice i na krużgankach o godz. 17.30 będzie sprawowane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego wraz z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy i śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwą w Kaplicy Grobu Bożego;
7. W poniedziałek, 9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Po Mszy św. o g.7.00 i o g. 18.00 zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. To modlitwa różańcowa, jeden dziesiątek, przez 9 miesięcy w intencji dziecka, które poczyna się w rodzinie od dnia w którym w jego intencji rozpoczynamy modlitwę;
8. Próba przed bierzmowaniem dla tych, którzy otrzymali określone funkcje będzie we wtorek o g. 15.30, a dla wszystkich kandydatów w środę o g. 15.30;
9. W środę 11 kwietnia po Mszy św. wieczornej o g. 18.45 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III komunijnych. Obecność obowiązkowa;
10. W dniu 13 kwietnia ( II piątek miesiąca ) w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne przy Pustym Grobie, według stałego programu.
11. W piątek po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 odbędzie się spotkanie Honorowej Straży Najświętszego serca Pana Jezusa;
12. W najbliższą sobotę 14 kwietnia 2018 roku po raz piąty w Miechowie – „Polskiej Jerozolimie” odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Grobu Bożego. W tym roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Świadkowie wiary napełnieni Duchem Świętym” W tym roku chcemy zgromadzić wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, które są szczególnymi świadkami wiary w naszej diecezji. Zaproszenie kierujemy także do osób indywidualnych oraz kombatantów i osób walczących w obronie Ojczyzny, z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Program pielgrzymki jest następujący:

8.00 Przyjazd i zgłaszanie grup (parking przy północnym dziedzińcu)
Odkrywanie osoby i darów Ducha Świętego – katechezy:
- wprowadzenie do tematyki roku duszpasterskiego (krużganki – obraz św. Izydora)
- Bierzmowanie – (kaplica całunu)
- Małżeństwo i rodzina (krużganki - obraz św. Barbary)
- Ojczyzna
- Nawiedzenie kaplicy Grobu Bożego i ucałowanie relikwii Stróża Grobu Bożego i popularyzatora modlitwy różańcowej bł. Bartolo Longo.
- Wystawa w Muzeum Ziemi Miechowskiej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
- Sakrament Pokuty i Adoracja (bazylika)
10.30 Godzinki o Grobie Chrystusowym (kaplica Grobu Bożego)
11.30 Procesja uwielbienia (wokół bazyliki) i wypuszczenie gołębi – symbolu Ducha Św.
13.15 Konferencja: „Odpowiedzialność i rola grup parafialnych w trosce o wspólnotę Kościoła” – dyrektor Wydziału ds. Misji i  ewangelizacji – ks. Łukasz Zygmunt
14.00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza
Jana Piotrowskiego.
Błogosławieństwo i nałożenie rąk na wszystkich uczestników liturgii.
15.30 – Projekcja filmu historycznego w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

Istnieje możliwość nabycia ciepłego posiłku oraz pamiątek, dewocjonaliów, książek, tekstów Godzinek o Grobie Chrystusowym oraz paschalików miechowskich.

13. W sobotę, 14 kwietnia zachęcamy młodzież na wyjazd do Krzcięcic na spotkanie modlitewne o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wyjazd o g. 18.00. Więcej informacji i zapisy u ks. Łukasza.
14. W najbliższą Niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać parafialny odpust Pustego Grobu. Kaznodzieją w tym dniu będzie Ks. dr Łukasz Zygmunt z Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Serdecznie zapraszamy wszystkich gości, rodaków i parafian.
15. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.