Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Dobrego Pasterza (22.04.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza.
Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Koordynatorem Diecezjalnym zbiórki surowców wtórnych, Panem Władysławem Burzawą, rozpoczynają edycję zbiórki elektrośmieci na misje, we wszystkich parafiach naszej diecezji. Dzięki pomocy duszpasterzy i diecezjan, udało nam się zrealizować wiele misyjnych projektów, m. in. wybudowaliśmy cztery studnie w Afryce, wyposażyliśmy kilka szkół, sierocińców, domów dla niepełnosprawnych, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki. To wszystko dzięki zbiórce makulatury i elektrośmieci w naszych parafiach. Prosimy wszystkich mieszkańców diecezji kieleckiej o dołączenie do tak zaszczytnej akcji. Wystarczy przywieźć sprzęt w wyznaczone miejsce zbiórki i zachęcić innych. Pieniądze, które otrzymamy ze sprzedaży elektrośmieci, przeznaczymy na realizację kolejnych projektów misyjnych. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska, ale również pomagamy tym, którym żyje się gorzej od nas. Pomagamy biednym i głodującym dzieciom w krajach misyjnych. W najbliższych dniach do każdej wspólnoty parafialnej dostarczone zostaną materiały promujące akcję. Niech wszystkie inicjatywy służące pomocy innym ludziom wspiera Dobry i Miłosierny Pan. Wszystkim organizatorom i darczyńcom udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski
2. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym za ofiary na figurę MB Fatimskiej w kwocie 150 zł. Bóg zapłać.
3. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: W piątek o 7.00 od księży z dekanatu, o 15.00 od parafian z Chęcin
W sobotę o 7.00 od parafian z Chęcin, o 18.00 od księży z dekanatu
4. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
5. W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
6. W środę z racji Święta św. Marka, Ewangelisty o g.18.00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w intencji producentów ziemniaków z Biskupic.
7. 28 kwietnia, w sobotę grupy Margaretkowe organizują wyjazd do Niepokalanowa, szczegóły na plakacie w przedsionku. Zapisy w zakrystii.
8. Przez kolejne cztery niedziele wielkanocne wspólnoty neokatechumenalne będą głosiły Ewangelię na Rynku miechowskim o godz. 15.30
9. W dniach 15-16 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki – szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur. Cena 270 zł, zapisy w zakrystii bazyliki i kancelarii u ks. Grzegorza. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
10. 27 kwietnia w piątek po Mszy św. o g. 18.00 spotkanie SHNSPJ
11. Również 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej spotkanie w Szkole Słowa Bożego w domu parafialnym.
12. Próby kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i czwartek g. 15.30, natomiast próby dzieci komunijnych: SP nr 1 w środę o 15.30, SP nr 2 i Bukowska Wola we wtorek o 15.00. Obecność obowiązkowa!
13. 2 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę, informacje i zapisy u ks. Łukasza i s. Jonaszy.
14. Pamiętajmy o zaniechaniu wypalania traw i pozostałości roślinnych!!!
Wypalanie traw to zjawisko niebezpieczne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i ludzi oraz obiektów budowlanych. Każdy pożar, a co za tym idzie każda interwencja straży sporo kosztuje. Te ogromne sumy pokrywane są w ostatecznym rozrachunku z Budżetu Państwa. Oznacza to, że całe społeczeństwo ponosi ciężar finansowy walki z pożarami traw. W świetle obowiązującego prawa, kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary, podlega karze aresztu lub grzywny do 5 tys. zł., a w szczególnych przypadkach podlega karze pozbawienia wolności do 10 lat.
15. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i świadomość odpowiedzialności za Kościół.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.
18. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.