Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego (7.01.2018)

1. Dziś w liturgii Święto Chrztu Pańskiego. W czasie każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na figurę MB fatimskiej jako dar i pamiątkę Misji Parafialnych 2017 r. Dobrowolne ofiary na ten cel między innymi złożyła Odnowa w Duchu Świętym 670 zł i osoby indywidualne 240 zł. Brakująca kwota do zakupu figury MB fatimskie to 5.275 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
3. Dziś po Mszy Świętej o g. 13.00 spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca.
4. Dziś, 7 stycznia po wieczornej Mszy Świętej ok. g. 19.00 zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu parafialnej Scholi Młodzieżowej z zaproszonymi gośćmi. W repertuarze znane polskie i zagraniczne kolędy oraz pastorałki.
5. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: w poniedziałek o g. 7.00 z intencji Margaretek
we wtorek o g. 6.30 z intencji grupy Fatimskiej
w środę o g. 7.00 z intencji p. Barbary Michcik z rodziną
w czwartek o g. 7.00 z intencji Róż Żywego Różańca p.w. Wniebowzięcia NMP ze Szczepanowic
w piątek o g. 15.00 z intencji katechetów świeckich
w piątek o g. w piątek o g. 18.00 z intencji katechetów
w niedzielę o g. 11.30 z intencji młodzieży
3. Przez cały czas trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna codziennie, ale tylko rano w godzinach od 8.00 do 9.00
4. Z uwagi na wizytę duszpasterską do Spowiedzi Świętej zapraszamy przed wieczorną Mszą Świętą codziennie od g. 17.40 do Mszy Świętej.
5. Dnia 12 stycznia ( II piątek miesiąca ) w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego.
17.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w Bazylice.
-Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach.
- Słowo ks. Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
W tym dniu zachęcamy do Sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy Świętej.

6. W dniach od 9 do 16 lipca organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program pielgrzymki i zapisy u ks. Bartosza.
7. 13 i 14 stycznia odbędą się Dni Dawcy Szpiku w Miechowie. Wolontariusze zapraszają osoby pełnoletnie zainteresowane rejestracją w najbliższą sobotę, 13 stycznia w godzinach od 12.00 do 17.00 na krytą pływalnię, oraz 14 stycznia w niedzielę do Domu Kultury między godziną 15.00 a 20.00.
8.Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
9. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś w I-szą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.
Wizyta duszpasterska w bieżącym tygodniu:
8 stycznia – w poniedziałek od g. 15.30
Ul. Podmiejska – 2 ks.
Os. Kolejowe – 4 ks.
9 stycznia – we wtorek – od g. 15.30
Ul. Kamienna – 1 ks.
Ul. Walki Zbrojnej – 1 ks.
Ul. Piłsudskiego i ul. Ogrodowa – 3 ks.
Ul. Jagiellońska od Rynku – 1 ks.
10 stycznia – w środę – od g. 15.30
Ul. Jagiellońska bl. 11 i bl. 13 – 1 ks.
Ul. Jagiellońska bl. 19 – 2 ks.
Ul. Jagiellońska bl. 20 – 3 ks.
11 stycznia – w czwartek – od g. 15.30
Ul. Jagiellońska bl. 21 – 2 ks.
Ul. Jagiellońska bl. 20a – 3 ks.
Ul. Słowackiego + ul. Mickiewicza + ul. Poprzeczna – 1ks.
12 stycznia – w piątek – od g. 15.30
Ul. Jagiellońska „Złota Jesień” – 2 ks.
Ul. Partyzantów - 2 ks.
13 stycznia – w sobotę – od g. 9.00