Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla(24.11.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Obchodzimy dzisiaj niedzielę Chrystusa Króla, która jest ostatnią niedzielą zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Wychodząc z Bazyliki możemy złożyć dobrowolne ofiary do skarbon na świąteczne paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
  3. Dziś o g. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego rodziców i chrzestnych na katechezę chrzcielną.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej.
  5. W przyszłą sobotę swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej. Zapraszamy na Mszę św. za solenizanta w tym dniu na g. 18.00
  6. W najbliższą niedzielę w liturgii  Kościoła rozpoczyna się ADWENT, który ma podwójny charakter - jest to czas radosnego oczekiwania  na pierwsze przyjście Chrystusa w Boże Narodzenie oraz na powtórne przyjście Chrystusa.
  7. Od następnej niedzieli będziemy mogli nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Również od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny przy głównych wyjściach z Bazyliki.
    W tym roku opłatki nabywamy w Bazylice u Sióstr Benedyktynek. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na utrzymanie pana Organisty oraz dla Sióstr Benedyktynek Misjonarek.
  9. W następną niedzielę po Mszy o g. 8.30 spotkanie KŻR w domu parafialnym.
  10. GOPS w Miechowie informuje, że do 30 listopada br. jest możliwość składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” tj. 300+ Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
  11. W jednym z garaży na północnym dziedzińcu możemy do soboty 7 grudnia składać płody rolne na WSD w Kielcach.
  12. Osoby chętne na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 21-28 luty proszeni są
    o kontakt z ks. Andrzejem.
  13. Są do nabycia w zakrystii książki p. Pęckowskiego: „Życie wewnętrzne i działalność  Bożogrobców Miechowskich” z wprowadzeniem ks. prof. Jerzego Bileckiego ”Pamięć i wdzięczność w sercach mieszkańców Miechowa” w cenie 30 zł., oraz ks. Piotra Pękalskiego: „O początku, rozkrzewieniu i upadku Zakonu Kanoników Stróżów Świętego Grobu Jerozolimskiego” w cenie 20zł.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.