Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla (26.11.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Bardzo trudna sytuacja wielu rodzin w naszej Parafii powoduje do pospieszenia im z pomocą. Dlatego dziś „Caritas” naszej parafii organizuje zbiórkę pieniędzy do skarbon na paczki żywnościowe na święta dla tych rodzin.
2. W środę, 29 listopada 2017 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie obchodził Trzecią Rocznicę Ingresu do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej racji w tym dniu będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej. Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.
Podpisał: Ks. Bp Marian Florczyk
WIKARIUSZ GENERALNY.
3. W czwartek w liturgii wspomnienie świętego Andrzeja, Apostoła.
4. W bieżącym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W I-szy piątek zapraszamy do Spowiedzi Świętej dzieci, młodzież i dorosłych, rano od g. 6.00 i na Mszę Świętą z Komunią pierwszopiątkową o g. 6.00 i o g. 7.00. Po południu do Spowiedzi Świętej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych od g. 17.00. Drogę Krzyżową rozpoczniemy o g. 17.15. O g. 18.00 Msza Święta i Komunia pierwszopiątkowa z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych.
W I-szą sobotę miesiąca zapraszamy do Spowiedzi Świętej i na Mszę Świętą o g. 6.00 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu od godziny 9.00 rano księża udadzą się także z posługą sakramentalną do chorych.
5. W najbliższą niedzielę w liturgii Kościoła rozpoczyna się ADWENT, który ma podwójny charakter – z jednej strony jest to czas radosnego oczekiwania na pierwsze przyjście Chrystusa, na Boże Narodzenie; z drugiej zaś jest to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, na które duchowo powinniśmy być wszyscy przygotowani. Podczas adwentu będzie sprawowana Msza Święta o Najświętszej Maryi Pannie tzw. roraty, codziennie rano o g. 6.00 i po południu o g. 18.00, aby każdy mógł dowolnie wybrać godzinę modlitwy. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci zachęcamy do zrobienia lampionów, najlepiej elektrycznych, aby zachować bezpieczeństwo. Dzieci przedszkolne, dzieci szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna otrzymają w Bazylice plansze na które będą wklejać z każdego dnia rorat kolejny obrazek. Na zakończenie rorat nagrody. Mile widziany jest ofiarodawca, (a więc Firma lub osoba indywidualna), który ufunduje dla dzieci na zakończenie adwentu, jakąś nagrodę główną.

6. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
7. W przyszłą niedzielę o g. 8.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Powiatowego Koła Pszczelarzy.
8. W pierwszą i drugą niedzielę adwentu przy Bazylice Grobu Bożego będzie można nabyć jak co roku kartki świąteczne sprzedawane przez wolontariuszy na rzecz Hospicjum miechowskiego.
9. Program misji świętych znajduje się przy wyjściach z Bazyliki oraz na stronie Parafii. Zabierzmy program do naszych domów, dla rodziny i sąsiadów. Leżąc w widocznym miejscu niech będzie przypomnieniem o obowiązku uczestniczenia w misjach świętych. Przy tej okazji pojawiła się myśl, abyśmy z racji misji świętych ufundowali do Bazyliki figurę MB fatimskiej – oryginalnego wyglądu, wielkości i z drewna. Ofiary na ten cel niech płyną z naszych serc do specjalnej skarbony znajdującej się przy ołtarzu św. Augustyna.
10. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „ Miłosierdzie jest jedno „
11. Wychodząc z Bazyliki możemy także nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
12. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać. W przyszłą, I-szą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką.
13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.