Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrystusa Króla (25.11.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza do naszej parafii został zamianowany Ks. Proboszcz – Franciszek Siarek z Chmielnika, gdzie przez 18 lat pełnił posługę proboszcza i dziekana. Kanoniczne objęcie parafii i wprowadzenie będzie 9 grudnia. Polecajmy ks. Proboszcza naszej modlitwie.
2. Dziękujemy za ofiarę 50zł. na figurę MB Fatimskiej
3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Straży Honorowej NSPJ w domu parafialnym
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, po wieczornej Mszy św. adoracja pierwszosobotnia.
5. W przyszłą niedzielę o g. 8.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Powiatowego Koła Pszczelarzy.
6. W najbliższą niedzielę w liturgii Kościoła rozpoczyna się ADWENT, który ma podwójny charakter – z jednej strony jest to czas radosnego oczekiwania na pierwsze przyjście Chrystusa, na Boże Narodzenie; z drugiej zaś jest to czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, na które duchowo powinniśmy być wszyscy przygotowani.
7. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, za które składamy ofiarę odpowiadającą jednego obiadu, oraz tytki dla najuboższych.
8. GOPS w Miechowie informuje, że 30 listopada br. upływa ostateczny termin składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” tj. 300+ Wnioski przyjmowane są w siedzibie Ośrodka od 7.00 do 15.30
9. Ks. Rektor WSD w Kielcach dziękuje wszystkim za złożone płody rolne.
10. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia do chorych udamy się nie w pierwszą sobotę miesiąca lecz 22 grudnia. Chorych możemy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
11. Organizujemy z naszej parafii pielgrzymki w lipcu: samolotowa śladami św. Pawła na Maltę oraz autokarowa do Medjugorie. Informacje i dokładny termin będą podane w przyszłą niedzielę. Informacje u ks. Bartosza.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
14. Po Mszy św. zapraszamy dzieci po obrazek z dzisiejszej niedzieli.