Ogłoszenia duszpasterskie IX Niedziela Zwykła (03.06.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary: 230 zł od indywidualnych ofiarodawców na figurę MB fatimskiej; Bóg zapłać.
2. W bieżącym tygodniu Msza Święta w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będzie sprawowana: w piątek o g. 15.00 z intencji parafian z Chęcin.
Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
3. Zapraszamy codziennie wszystkich Parafian na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o g. 17.30 i na Mszę Świętą o g. 18.00 z procesją eucharystyczną.
4. We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika;
5.  W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o g. 17.30 i na Mszę Świętą o g. 18.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy na południowym dziedzińcu przy Bazylice. Po procesji błogosławieństwo i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszamy całą asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe, duchowieństwo, wszystkie Instytucje, Organizacje, Stowarzyszenia, Grupy i wszystkich wiernych parafian.
6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W drugi piątek miesiąca, 8 czerwca odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne przy „Pustym Grobie” na które zapraszamy księży, siostry zakonne, pielgrzymki parafialne, a także osoby indywidualne i naszych, drogich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Program czuwania jest następujący:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego
16.00 – Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego. 17.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w Bazylice.
- Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach.
- Słowo ks. Kustosza
- Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.

8. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
9. Zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Diecezjalnego w przyszłą niedzielę w naszej parafii zostanie zorganizowana zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany, którego ofiary ze zbiórki we wszystkich kościołach diecezji, mają stanowić pomoc dla małych parafii, które budują kościoły lub prowadzą konieczne remonty, które przekraczają ich możliwości finansowe. Zachęcamy parafian do solidarności z wiernymi małych parafii naszej diecezji, którzy od kilku lat na swoich barkach niosą ciężar budowy kościołów. Niech ten gest będzie aktem miłosierdzia oraz świadectwem wiary. Ta zbiórka w całej diecezji jest przeprowadzana dzisiaj, ale z uwagi na naszą dziś parafialną zbiórkę tacy na za rewitalizację, zbiórka do puszek na fundusz diecezjalny będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę.
10. Z racji peregrynacji obrazu Św. Rodziny - Towarzystwo Św. Brata Alberta w Miechowie zaprasza na Mszę Świętą przy obrazie w przyszłą niedzielę o g. 13.00
11. W dniu 15 i 16 czerwca odbędzie się dwudniowa pielgrzymka autokarowa szlakiem Sanktuariów Warmii i Mazur. W planie: Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Stoczek Warmiński – miejsce więzienia Prymasa Wyszyńskiego, nocleg nad jeziorem Niegocin koło Giżycka, dwugodzinny rejs statkiem oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce. Szczegółowe informacje wywieszone w gablocie. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych.
12. Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Częstochowy, 16 czerwca 2018 r., w sobotę; Wyjazd o g. 7.00; Koszt wyjazdu 30 zł; Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

13. Serdecznie zapraszamy 16 czerwca 2018 do Wiślicy. Po raz szesnasty młodzież naszej diecezji spotka się by dać świadectwo wiary. W tym szczególnym roku duszpasterskim JESTEŚMY NAPEŁNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM Ks. Biskup Jan Piotrowski zaprasza młodych ludzi, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania i tych, którzy się do niego przygotowują. Zaproszeni są ciekawi ludzie oraz organizowane są 2 piękne koncerty i warsztaty muzyczno - ewangeizacyjne. Więcej informacji niebawem. Zachęcamy młodzież do udziału w spotkaniu. Zapisy u Ks. Łukasza Snocha.
14. Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Lwowa 25-29 czerwca. Cena 750 zł + 20 Euro. Informacje na tablicy ogłoszeń. Zapisy do 10 czerwca u ks. Bartosza;
15. XXXI Saletyńskie Spotkania Młodych w Dębowcu odbywać się będą w bieżącym roku w dniach od 9 do 13 lipca. Uczestnicy mogą się wpisywać na listę u ks. Łukasza. Zachęcamy także młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.
16. Informujemy, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii będziemy każdego roku przeżywać zawsze w sobotę przed Bożym Ciałem.
17. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać;
19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.