Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła (rok A) 02.02.2014 r.

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Zakończyliśmy już wizytę duszpasterską, kolędę. W imieniu Księży pracujących w naszej parafii i własnym pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom za serdeczną, miłą i życzliwą atmosferę. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, oraz za ofiary na rzecz Bazyliki i dla księży, którzy wśród Was pracują. Szczegóły na ten temat przedłożę w przyszłą niedzielę.
 2. Dziś przypada  Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej  Gromnicznej. Podczas  każdej Mszy świętej będzie poświęcenie gromnic. Prosimy, aby na każdej gromnicy była specjalna  osłona zapobiegająca wylewaniu się wosku na  posadzkę i na ławki. Na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza dziś będziemy mogli złożyć do  skarbon  znajdujących się przy wyjściach z Bazyliki ofiary pieniężne  na szlachetny cel jakim jest pomoc materialna dla czterech  żeńskich klasztorów  klauzurowych znajdujących się w Kielcach, Chęcinach, Świętej Katarzynie i w  Imbramowicach. W to Święto przeżywając „Dzień Życia Konsekrowanego” w naszej Bazylice o g. 11.30 z udziałem Sióstr Banedyktynek i Sióstr Albertynek będziemy się modlić o powołania do zakonów żeńskich.
 3. W środę, 5 lutego przypada 9 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy. Bardzo proszę wszystkich parafian w tym dniu o modlitwy w intencji Ks. Bpa Jubilata.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek o g. 7.30 i o g. 17.00 Msza Św. o Jezusie  Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy Świętej o g. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wszystkich parafian z udziałem Apostolatu Złota Róża. W I piątek zapraszamy do Spowiedzi Świętej Dzieci, Młodzież i Dorosłych od g.16.00; na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 16.30, o którego przygotowanie i poprowadzenie bardzo proszę Odnowę                         w Duchu Świętym. Następnie na Mszę Świętą  o g. 17.00 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 5. Dnia 10 lutego, w poniedziałek Pasterz naszej Diecezji, Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan kończy 75 lat. Składając dziękczynienie Panu Bogu za drogiego Jubilata, Księża Biskupi pomocniczy zapraszają wszystkich wiernych naszej diecezji do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza, w każdej parafii naszej diecezji, w niedzielę 9 lutego. Księża Biskupi zapraszają również wiernych naszej diecezji do uczestnictwa w Eucharystii w intencji Jubilata, która będzie sprawowana w dniu 10 lutego o g. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. W naszej Bazylice w intencji Ks. Biskupa Ordynariusza Mszę Świętą jubileuszową będziemy sprawować w przyszłą niedzielę o g. 11.30;
 6. Dnia 11  lutego - we wtorek, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy przeżywać XXII „Światowy Dzień Chorego” pod hasłem: „My także winniśmy oddać życie za Braci”
 7. Dnia 11  lutego -  we wtorek, w  Bazylice  o  godz. 11.00 będzie sprawowana Droga Krzyżowa oraz  Msza  Święta w  intencji  ludzi chorych, niepełnosprawnych,  cierpiących,  samotnych,  emerytów                                           i rencistów.  Podczas Mszy Świętej wszystkie te osoby będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych; Na zakończenie Mszy Świętej każdy z osobna otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy chorych wraz z Rodzinami.
 8. Dnia 13 lutego, w czwartek  będziemy  przeżywać  16 rocznicę  ogłoszenia  Bazyliki miechowskiej  Kolegiatą i 16 rocznicę  uroczystej  instalacji  Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Zapraszam wszystkich Kawalerów, Stróżów Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, wszystkich parafian i gości do naszej Bazyliki 13 lutego, w czwartek o g. 10.00  na modlitewne  spotkanie, które rozpocznie się Drogą Krzyżową; Następnie będzie sprawowana Najświętsza Eucharystia  pod  przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy, podczas której, będziemy świadkami uroczystej instalacji dwóch nowomianowanych Kanoników Gremialnych do Kapituły Kolegiackiej przy Bazylice Grobu Bożego w Miechowie. Raz jeszcze do udziału w tej pięknej uroczystości serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości.
 9. Dnia, 22 lutego 2014 r. o g. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie odprawiana uroczysta Eucharystia, podczas której pochodzący z naszej parafii alumn Mateusz Durdek przyjmie przez posługę J. E. Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana sakrament święceń diakonatu. Bardzo proszę wszystkich parafian o modlitwy w intencji naszego rodaka, alumna Mateusza. Zachęcam także do zapisywania się na wspólny wyjazd na święcenia do Kielc.
 10. Informacja o pielgrzymce rolników i absolwentów ludowego uniwersytetu diecezji kieleckiej na Jasną Górę jest wywieszona w gablocie ogłoszeń.
 11. Wydział duszpasterstwa ogólnego informuje, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu z racji kanonizacji bł. Jana Pawła II, w dniach od 25.04-04.05.2014
 12. Zachęcam do prasy katolickiej, Dzieci, Młodzież i Dorosłych, abyśmy pogłębiali naszą wiarę i poszerzali wiadomości z dziedziny religii katolickiej.
 13. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy składają ofiary pieniężne, na potrzeby naszej parafii. Panie Boże Wszechmogący wynagradzaj swoim obfitym błogosławieństwem wszystkim ofiarodawcom  ich życzliwość i hojność. Błogosław tym wszystkim Osobom, które swoją codzienną modlitwą wspierają naszą Ojczyznę i naszą parafię.
 14. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia my kapłani składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia, łask, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i świętych patronów z pamięcią w modlitwie. Szczęść Boże.
 15. Na nowy rozpoczynający się tydzień życzę Wszystkim łask od Jezusa Chrystusa, Syna Bożego.