Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Zwykła (28.01.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na figurę MB Fatimskiej jako dar i pamiątkę Misji Parafialnych 2017 r. Dobrowolne ofiary na ten cel w bieżącym tygodniu złożyły osoby indywidualne w kwocie 1.030 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
2. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. Pproboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
w poniedziałek o g. 18.00 – z intencji mieszkańców Siedlisk
we wtorek o g. 18.00 – z intencji mieszkańców Siedlisk
w środę o g. 18.00 – z intencji mieszkańców Biskupic
w czwartek o g. 7.00 – z intencji mieszkańców Komorowa
w piątek o g. 16.00 – z intencji pewnej osoby
w sobotę o g. 7.00 – z intencji mieszkańców Kaliny Małej
w niedzielę o g. 11.30 – z intencji rodziny Chruścielów
3. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte.
4. Przez cały czas trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna codziennie, ale tylko rano w godzinach od 8.00 do 9.00
5. Z uwagi na wizytę duszpasterską do Spowiedzi Świętej zapraszamy przed wieczorną Mszą Świętą codziennie od g. 17.40 do Mszy Świętej.
6. Dziś, 28 stycznia w niedzielę po wieczornej Mszy Św. o g. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego.
7. Nasz Chór parafialny zajął III miejsce w miechowskim przeglądzie kolęd i pastorałek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
8. W środę wspomnienie św. Jana Bosko kapłana.
9. W bieżącym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I-szy czwartek zapraszamy na Mszę Świętą o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, rano o g. 6.30 i o g. 7.00, oraz po południu o g. 18.00. Na g. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne. Po Mszy Świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
W I-szy piątek zapraszamy do Spowiedzi Świętej w czasie każdej Mszy Świętej, w tym dniu przypada Święto Ofiarowania Pańskiego
W I-szą sobotę zapraszamy do spowiedzi świętej i na Mszę Świętą o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny rano o g. 6.30 i o g. 7.00; po południu o g. 18.00. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej Adoracja.
9. W piątek, 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu Msze Święte w Bazylice będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.30, 11.30, 16.00 w kaplicy Kalina Rędziny, o 16.00 i o godz. 18.00. Podczas Mszy Świętej o g. 18.00 będziemy się także modlić w intencji naszych sióstr Benedyktynek Misjonarek i sióstr Albertynek. Podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gromnic. Prosimy, aby na gromnicy była specjalna osłona zapobiegająca wylewaniu się wosku na posadzkę i na ławki.
Ks. Bp Diecezjalny Jan Piotrowski przypomina: "W Święto Ofiarowania Pańskiego, w którym obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, módlmy się za wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego w naszej diecezji. Ich modlitwa i praca duszpasterska stanowią ważną część życia naszego Kościoła lokalnego. Niech nasza modlitwa i ofiary materialne zbierane na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych będą w tym dniu wyrazem naszej wdzięczności wobec nich." W tym dniu podczas Mszy Św. o g. 18.00 będzie poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom komunijnym.
10. Organizatorzy Charytatywnego Balu na rzecz miechowskiego hospicjum serdecznie zapraszają na V Bal Karnawałowy 3 lutego 2018r. Szczegółowe informacje na plakacie.
11. W najbliższą Niedzielę po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
12. Kleryckie Koło Powołaniowe pod opieką księży profesorów i wychowawców pragnie w najbliższym czasie zorganizować rekolekcje pod hasłem: "Wskaż mi, Panie…" Rekolekcje te, odbędą się w dniach od 9 do 11 lutego 2018 roku w Domu Rekolekcyjnym Wyspa w Budzyniu koło Buska-Zdroju. Propozycja ta, jest skierowana do młodzieży męskiej szkół średnich i studentów, pragnących zastanowić się nad swoim życiowym powołaniem. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Uczestnicy mają zapewnione wyżywienia, zakwaterowanie oraz przejazd. Termin zgłoszeń do 20 stycznia 2018 roku.
13. Komunikat:
Drodzy Diecezjanie!
„Kościół powstał do życia, aby szerzyć królestwo Chrystusowe po całej ziemi ku chwale Ojca. Wszelka działalność Kościoła, czyli Mistycznego Ciała Chrystusa zmierzająca do tego celu nazywa się apostolstwem, które Kościół sprawuje przez swoich wiernych; powołanie bowiem chrześcijańskie jest z natury swojej również powołaniem do apostolstwa” (por. Sobór Watykański II, Dekret o apostolstwie świeckich Apostolicam actuositatem nr 2). Na mocy sakramentu chrztu świętego staliśmy się zatem dziećmi Bożymi i zostaliśmy wezwani do podjęcia zadania szerzenia Dobrej Nowiny oraz roli stania się apostołami Ewangelii. W trosce o Kościół Kielecki, w tym przygotowanie katechetyczne oraz mając na uwadze to, że w najbliższych latach wielu obecnych katechetów nabędzie uprawnienia emerytalne zapraszam na podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne. Adresatami mogą być nauczyciele, którzy ukończyli studia II stopnia, studenci V roku studiów jednolitych magisterskich oraz osoby z wyższym wykształceniem, którzy nie mają przygotowania pedagogicznego. Warunkiem otwarcia studiów będzie odpowiednia liczba osób. Termin zgłaszania się upływa z dniem 2 lutego 2018 roku, przewidywany termin rozpoczęcia studiów 1 marca 2018 roku. Zwracam się z prośbą i gorącym apelem do wszystkich, którym leży na sercu los dzieci i młodzieży – podejmijmy razem w miłości misję głoszenia Ewangelii.
Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski.

14. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich opiekunów grup parafialnych: dzieci, młodzieży i dorosłych, o sprawozdania z działalności grup za rok 2017.
15. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać. W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca składamy dobrowolne ofiary na spłatę kredytu bankowego za rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Wszystkim ofiarodawcom już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie. Po Mszy Świętej zapraszamy wszystkie dzieci przed ołtarz po kolejny obrazek z dzisiejszej niedzieli.
18. Wizyta duszpasterska
29 stycznia - poniedziałek - 15.30
• os. Sikorskiego bl 7 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 8 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 9 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 10 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 11 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl.15 – 1 ks.
30 stycznia - wtorek - 15.30
• os. Sikorskiego bl. 12 – 3 ks.
• os. Sikorskiego bl. 14 – 3 ks.
31 stycznia - środa - 15.30
• os. Sikorskiego bl. 16 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 18 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 19 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 20 i 21 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 22 i 23 – 1 ks.
• ul. Folusz – 1 ks.
1 lutego - czwartek - 15.30
• os. Sikorskiego bl. 25 i 26 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 27 i 28 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 29 i 30 – 1 ks.
• os. Sikorskiego bl. 31 – 1 ks.
• os. Sikorskiego – domy na Skarpie razem z ul. Pęckowskiego – 1 ks.
• ul. Racławicka od Dworku + ul. Polna – 1 ks.

3 lutego – sobota – od godz. 9.00
• ul. Kopernika – 2 ks.
• ul. Warszawska + ul. Matejki + ul. Głowackiego +ul. Jaksy – 4 ks.
5 lutego - poniedziałek - 15.30
• ul. Słoneczna – 2 ks.
• ul. Racławicka od Rynku – 2 ks.
• ul. Wspólna – 2 ks.