Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu(31.03.2019)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,
 1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. wszyscy kandydaci do bierzmowania zostawiają indeksy w zakrystii w celu sprawdzenia, a następnie zostaną oddane przez katechetów lub animatorów grup.
 2. W związku z ogólnopolską akcją Pola Nadziei wolontariusze kwestują dzisiaj do puszek na rzecz hospicjum.
 3. We wtorek o g. 19.00 w domu parafialnym spotkanie w Szkole Słowa Bożego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek zapraszamy do spowiedzi rano od g. 6.30 i po południu od g. 17.00. W I sobotę po Mszy św. wieczornej Adoracja pierwszosobotnia.
 5. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych.
 6. W piątek 12 kwietnia organizujemy z naszej parafii wyjazd na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 30 zł.
 7. Również w piątek, 12 kwietnia, z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do kościoła Św. Brata Alberta w Krakowie (42km.) , lub do Sanktuarium w Czernej (60km.). Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20.00 na krużgankach. Więcej informacji na plakatach.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Marcin Kunat, pallotyn. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas łaski i nawrócenia przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej.
 9. Również w przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć do skarbon przy wyjściach z Bazyliki dobrowolne ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii, które organizuje Caritas.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 8.30 spotkanie KŻR na plebanii.
 11. W związku z realizacją nowej wystawy, Muzeum Ziemi Miechowskiej zwraca się z prośbą, gdyby ktoś posiadał w swoich zbiorach archiwalne fotografie  miechowskiego dworca PKP z lat 30 ubiegłego wieku (dworzec otwarto w 1934r.), prosimy o kontakt z sekretariatem Muzeum.
 12. Do chorych kapłani z posługą sakramentalną udadzą się 13 kwietnia przed świętami, a nie jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca.
 13. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce 10 i 11 maja do Leżajska, Łańcuta, Kalwarii Pacławskiej, nad Solinę i do Komańczy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapisy z wpłatą 280 zł. u ks. Grzegorza z zakrystii bądź w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
 14. Do powstania Rady Rycerzy Kolumba potrzeba minimum 30 mężczyzn. Liczymy, że i z naszej parafii znajdzie się choć tylu rycerzy. Zapisy w zakrystii. Panie prosimy o podjęcie męskiej decyzji swojego męża.
 15. W dniach 1-10 lutego 2020r. (ferie zimowe) organizujemy pielgrzymkę do Meksyku. Informacje u ks. Bartosza.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.