Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare (22.03.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. W dniu dzisiejszym będą transmitowane Msze św. z naszej bazyliki online o g. 7.00, 13.00, gorzkie żale o 17.30 i bezpośrednio po nich ostatnia Msza św. Zachęcamy do odwiedzania strony parafialnej i na fb.
  2. W związku z zaistniałą sytuacją rekolekcji od przyszłej niedzieli nie będzie, jak również dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wysłuchania w mediach konferencji rekolekcyjnych, do lektury Pisma Świętego i do prywatnej modlitwy w domu bądź
    w bazylice przed Najświętszym Sakramentem. Nie będzie też dni spowiedzi jak zawsze w rekolekcje. Od jutra będą dyżury w konfesjonale:

- rano  w czasie Mszy św.

- od g. 9.00 do g.13.00

- od g. 15.00 do g.19.00

Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień. Z racji oczywistych nie będziemy w stanie wyspowiadać wszystkich. Chodzi też o            o, aby nie łamać przepisu przebywania ponad 50 osób w kościele.

  1. W środę 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W tym dniu podejmowaliśmy duchową adopcję dziecka poczętego. Będzie to można uczynić w bazylice, ale możemy duchową adopcję podjąć też bez fizycznej obecności  w kościele.
  2. Są do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na pomoc dzieciom z biednych rodzin.
  3. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.