Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu (11.03.2018)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Składamy serdeczne podziękowanie osobom indywidualnym na figurę MB Fatimskiej w kwocie 650 zł. Bóg zapłać.
2. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. Proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane: w środę o 7.00 – od pewnej rodziny
w piątek o 15.00 – od parafian z Chęcin,
o 18.00 - od p. Marii
w sobotę o 6.30 – od mieszkańców Strzeżowa II;
3. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy się modlą i zamawiają w Jego intencji Msze Święte, odwzajemniając swoimi kapłańskimi modlitwami.
4. Zachęcamy w Wielkim Poście do udziału w nabożeństwach: Drogi Krzyżowej z udziałem dzieci, rodziców i starszych o g. 17.15 Natomiast młodzież i wszystkich, którzy wcześniej nie będą mogli uczestniczyć zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o g. 18.00, czyli o g. 18.30.
Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w Bazylice zapraszamy w każdą niedzielę Postu o g. 17.30.
5. Nasz rodak, ks. dr Piotr Muszyński, duszpasterz prawników zaprasza w dniach 14-15 marca na rekolekcje wielkopostne dla osób wykonujących zawody prawnicze. Rekolekcje odbędą się w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach. Jest to doroczna okazja do spotkania, a także modlitwy za całe środowisko prawnicze naszego regionu. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prałat Tomasz Rusiecki. Prosimy wszystkich o modlitwę, aby ten czas łaski i nawrócenia przyniósł obfite owoce w naszej wspólnocie parafialnej. Przy wyjściach z Bazyliki znajduje się program rekolekcji. Zabierzmy program do domu: dla rodziny i sąsiadów, aby wszyscy skorzystali z daru łaski Bożej.
7. W dniu 23 marca w piątek organizujemy z naszej Parafii pielgrzymkę na Święty Krzyż. W programie: nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz Msza Święta. Wyjazd z Miechowa o godz. 15.30, a powrót ok. g. 20.30 (wyjazd ze Świętego Krzyża). Zapisy wraz z wpłatą możemy dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 30 zł. od osoby.
8. Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych, które umieścimy w koszyczku ze święconym w Wielką Sobotę. Caritas dziękując wszystkim ofiarodawcom zachęca nas wszystkich, abyśmy składali ofiary odpowiadające wartości jednego obiadu dla dziecka.
9. Dziś możemy złożyć do skarbon przy wyjściach z Bazyliki dobrowolne ofiary na paczki świąteczne dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii, które organizuje Caritas.
10. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
11. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
12. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.