Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna(12.05.2019)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
  2. Dzisiaj w godzinach  9.00 – 13.00 na boisku LO odbędzie się V bieg charytatywny – którego celem jest zbiórka pieniędzy na hospicjum      w Miechowie. Podczas imprezy będą rozlosowane nagrody rzeczowe. Zaprasza Dyrekcja SP nr 1 oraz Dyrekcja LO w Miechowie.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie o g.17.30, zapraszamy.
  4. Jutro 13 maja rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o g. 19.00., następnie różaniec i procesja z figurą na południowym dziedzińcu. Zabierzmy ze sobą lampiony i świece.
  5. W poniedziałek 13 maja spotkanie katechetów w Książu Wielkim o g. 15.00
  6. Wspólnoty neokatechumenalne będą głosiły dzisiaj Ewangelię na Rynku miechowskim o godz. 15.30
  7. Akcja Katolicka zaprasza na majówkę we wtorek o godz. 19.00                              na os. Kolejowym.
  8. Próby  kandydatów do bierzmowania: w czwartek o g. 15.30 - klasy 3 gimnazjum
  9. W czwartek Odnowa w Duchu Św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.
  10.  W piątek o g. 16.00 próba dzieci do rocznicy komunii świętej.
  11.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. misjonarza Piotra Pochopienia pracującego w Brazylii. Ofiary złożone po Mszy św. do puszek będą przeznaczone na centrum katechetyczne i stołówki dla dzieci       w Brazylii.
  12. Poświęcenie pól w niedzielę 19 maja odbędzie się w następującym porządku:

15.00  – ul. Piłsudskiego

15.00  – ul. Racławicka

15.00  – ul. Kopernika

16.00  – Witowice

17.00 – Falniów

18.00  – Bukowska Wola   Do  każdej  miejscowości  inny  ksiądz

13. Msze św. 19 maja z racji poświęcenia pól, o Boże bł., dla mieszkańców  i szczęśliwe urodzaje:

8.30 – za mieszkańców Witowic

10.00 – za mieszkańców Falniowa

16.30  – za mieszkańców Bukowskiej Woli

14. Do 21 maja można składać elektrośmieci przy blaszanych garażach na dziedzińcu północnym, z których dochód będzie przeznaczony na misje.

15. W dniach 31 maja/1 czerwca organizujemy wyjazd młodzieży do Lednicy. Informacje i zapisy u ks. Huberta, s. Jonaszy i katechetów. Koszt 100 zł., zachęcamy również studentów i dorosłych.

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.