Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna(03.05.2020)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby Bożej.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o g.17.30
  3. W poniedziałek 4 maja wspominamy w liturgii św. Floriana, patrona strażaków. Życzymy wszystkim strażakom obfitości Bożych łask, zdrowia i wstawiennictwa ich patrona.
  4. We wtorek 5 maja o g. 19.00 ks. Dawid zaprasza na Mszę św. dla mężczyzn, która będzie sprawowana przy ołtarzu św. Józefa.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
  6. W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy składają ofiary poprzez wpłaty na parafialne konto na utrzymanie bazyliki.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
  10. Dzieci zapraszamy po obrazek z dzisiejszej niedzieli.
  11. Poświęcenie pól w tym roku przebiega następująco. W związku z epidemią, procesji, czyli przejścia od jednego ołtarza do drugiego nie będzie, kapłan podjedzie do ołtarza, przy którym odmówi modlitwy.
  12. Poświęcenie pól w niedzielę 10 maja odbędzie się w następującym porządku:

15.00  – ul. Podmiejska – 1 ksiądz

– ul. Spacerowa – 1 ksiądz

– ul. Kraszewskiego z os. Kolejowym – 1 ksiądz

15.00  – Siedliska

16.00  – Poradów

17.00  – Kalina Mała

18.00  – Szczepanowice

Msze św. z racji poświęcenia pól, o Boże bł., dla mieszkańców i szczęśliwe urodzaje:

Niedziela 10 maja:

8.30  – za mieszkańców Kaliny Małej