Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna (07.05.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. Komunikat Księdza Biskupa Ordynariusza.
Drodzy Bracia i Siostry!
Dnia 27 lipca 2017 roku przypadnie 25 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, którego toczy się proces beatyfikacyjny. Jest to dobra okazja do tego, aby przypomnieć sylwetkę świątobliwego kapłana naszej diecezji. Zachęcam Was, Drodzy Bracia i Siostry do żarliwej modlitwy o jego rychłą beatyfikację oraz o cud za jego wstawiennictwem. Niech ta dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza będzie naszą wspólną modlitwą o beatyfikację Sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, aby nasza diecezja i Kościół zyskały nowego orędownika.
Drodzy Bracia i Siostry przyjmijcie obrazek z wizerunkiem Sługi Bożego oraz z modlitwą o jego rychłą beatyfikację. Wszystkim Braciom w kapłaństwie oraz wszystkim wiernym naszej diecezji z serca błogosławię:
† W Imię Ojca † i Syna, † i Ducha Świętego.
Wasz Biskup
† Jan Piotrowski
2. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach:
W związku z obchodami 100 Rocznicy objawień maryjnych w Fatimie, Diecezja Kielecka organizuje w sobotę – 13 maja br. uroczystości w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dyminach. Uroczystościom będzie przewodniczył Pasterz naszej diecezji Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Program uroczystości przedstawia się następująco:
godz. 18.30 – przywitanie uczestników pielgrzymki przez księdza proboszcza Tadeusza Szeląga
godz. 18.40 – konferencja wygłoszona przez ks. Tomasza Rusieckiego
godz. 19.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu: nabożeństwo różańcowe i litania do Matki Bożej godz.
19.45 – Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego (po Komunii świętej akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej)
godz. 20.45 – Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej zakończona Apelem Jasnogórskim
W imieniu Księdza Biskupa i Księdza Proboszcza serdecznie zapraszamy na uroczystości. Niech 100 rocznica objawień fatimskich stanie się okazją do przyjęcia przesłania Maryi, która ciągle nas wzywa do pokuty, nawrócenia i modlitwy. Niech służy też rozwijaniu w naszych wspólnotach parafialnych i w naszych rodzinach kultu Niepokalanego Serca Maryi.
Podpisał: Ks. Dariusz Gącik – Wikariusz Generalny.
Z naszej parafii na powyższe uroczystości udajemy się z pielgrzymką autokarową. Chętnych zachęcamy, aby zgłaszali się na listę w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Wyjazd o g. 16.30. Natomiast powrót z Dymin po uroczystościach ok g. 21.30.
3. Przypominamy, że nabożeństwo majowe w Bazylice sprawowane jest w dni powszednie i w niedziele o godz.17.30. Serdecznie zachęcamy do gromadzenia się w Bazylice, oraz przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, aby śpiewać litanię loretańską do NMP, pieśni maryjne i apel jasnogórski. Prośmy w tych dniach Matkę Najświętszą, aby wypraszała nam potrzebne łaski.
4. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o g. 8.30 w Domu Parafialnym spotkanie Róż Żywego Różańca.
5. Przez pięć kolejnych Niedziel Wielkanocnych tj. od dziś od 7 maja do 4 czerwca o godz.15.00 uczestnicy wspólnot neokatechumenalnych naszej parafii będą przepowiadali Chrystusa zmartwychwstałego jakiego doświadczyli w swoim życiu. Spotkania będą wypełnione czytaniem Ewangelii, katechezami, świadectwami oraz śpiewem. Inicjatywa jest podjęta na wezwanie papieża Franciszka, by wychodzić z głoszeniem Ewangelii na ulice i już piąty rok z rzędu jest prowadzona równolegle na ponad dziesięciu tysiącach placów całego świata. Serdecznie zapraszamy do udziału na Rynku miechowskim.
6. Dziś poświęcenie pól, ogrodów i sadów: w Poradowie o g. 16.00; w Kalinie Małej o g. 17.00; i w Szczepanowicach o g. 18.00;
7. W poniedziałek , 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski;
8. Liturgiczne przygotowanie dzieci klas III komunijnych odbędzie się w Bazylice w poniedziałek, 8 maja o godz. 15.00 z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej z Bukowskiej Woli; natomiast o g. 16.00 z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1; Obecność obowiązkowa!
9. We wtorek w ramach Wiosennych Dni Formacyjnych w kościele parafialnym w Książu Wielkim o g. 15.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla katechetów z dekanatów: miechowskiego i wodzisławskiego.
10. W środę 10 maja o g. 18.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta o powołania. Zapraszamy.
11. Liturgiczne przygotowanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek i w piątek 16.00 w Bazylice. Obecność obowiązkowa!
12. W dniu 12 maja 2017 r. (drugi piątek miesiąca) w Sanktuarium Grobu Bożego w Miechowie, w polskiej Jerozolimie odbędzie się kolejne, comiesięczne czuwanie modlitewne przy „Pustym Grobie”. Program czuwania:
15.00 – Nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta z homilią w kaplicy Grobu Bożego.
16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec – tajemnice światła
17.00 – Nabożeństwo Drogi krzyżowej w krużgankach poklasztornych
17.30 - Nabożeństwo majowe
18.00 – Msza Święta z homilią przy ołtarzu głównym w bazylice
19.00 - Godzinki o Grobie Chrystusowym w kaplicy Grobu Bożego
20.00 – Liturgia światła z procesją eucharystyczną w krużgankach poklasztornych.
20.45 – Słowo ks. Kustosza
21.00 – Apel Jasnogórski i zakończenie czuwania modlitewnego.
Sakrament pokuty i pojednania na pół godziny przed każdą Mszą Świętą i podczas Mszy Świętej.
W trakcie do dyspozycji kawiarenka, bar, sklepik z dewocjonaliami.
Na powyższe wydarzenie serdecznie zapraszamy wszystkie grupy parafialne: dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz wszystkich parafian i pielgrzymów.

9. W najbliższą sobotę o g. 7.00 zostanie odprawiona Msza Święta o błogosławieństwo Boże i szczęśliwe urodzaje z racji poświęcenia pól: jeden ksiądz w intencji mieszkańców Poradowa; drugi ksiądz w intencji mieszkańców Kaliny Małej; trzeci ksiądz w intencji mieszkańców Szczepanowic. Serdecznie zapraszamy.
10. W dniu 13 maja w sobotę poświęcenie pól, ogrodów i sadów: o g. 10.00 przy ul. Podmiejskiej, Osiedlu Kolejowym, ul. Kraszewskiego i ul. Taborowicza; o g. 11.00 przy ul. Kopernika, ul. Bema, ul. Zagrody i ul. Rolniczej; o g. 12.00 przy ul. Warszawskiej, ul. Piłsudskiego i ul. Racławickiej;
11. W dniu 13 maja, w sobotę o g. 16.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Druhen i Druhów Strażaków z OSP i PSP, oraz w intencji ich rodzin, z racji Powiatowych uroczystości Dnia Strażaka połączonych z obchodami 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy, aby w ten modlitewny sposób podziękować Strażakom za troskę o nasze bezpieczeństwo i mienie.

12. W sobotę, 13 maja w 100 rocznicę objawień maryjnych w Fatimie również w naszej parafii będziemy przeżywać wspólne uroczystości: o g. 17.30 - Litania do Matki Bożej o g. 18.00 – Msza Święta z procesją fatimską wokół Rynku. Zabieramy ze sobą świece. ( Świece już dziś po każdej Mszy Świętej możemy nabyć w kruchcie Bazyliki). Po procesji fatimskiej Apelem Jasnogórskim zakończymy uroczystości. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci młodzież i dorosłych.
12. W najbliższą niedzielę, 14 maja będziemy przeżywać 100 Rocznicę śmierci Świętego Brata Alberta. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej będą z nami obecne Siostry Albertynki podejmując ogólnopolską akcję „Pola Nadziei” , której głównym celem jest propagowanie w społeczeństwie idei opieki hospicyjnej. Miechowskie Hospicjum im. Błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej, w ciągu 19 lat swojej działalności udzieliło pomocy bardzo wielu chorym onkologicznie i terminalnie. Miechowskie Hospicjum pragnie włączyć się w tę ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. Stąd w przyszłą niedzielę młodzież należąca do Wolontariatu Hospicyjnego przeprowadzi przed naszą Bazyliką kwestę na potrzeby miechowskiego Hospicjum.
13. W niedzielę 14 maja poświęcenie pól, ogrodów i sadów: o g. 12.00 przy ul. Partyzantów, Walki Zbrojnej po Mszy Świętej w Siedliskach; o g. 15.00 w Strzeżowie I ; o g. 16.00 w Strzeżowie II ; o g. 17.00 w Strzeżowie Zapustka; o g. 18.00 w Zagorzycach;
14. Biblijne spotkania w „ Szkole Słowa Bożego” odbywać się będą w każdy czwarty piątek miesiąca o g. 18.45.
17. Wychodząc z Bazyliki możemy nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
18. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca za dobrowolne ofiary na spłatę kredytu na rewitalizację południowego dziedzińca przed Bazyliką. Bóg zapłać.
19. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia – składamy najserdeczniejsze życzenia: obfitości Bożych łask z pamięcią w modlitwie.