Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu(22.12.2019)

Kategoria: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe na stół wigilijny możemy zabrać przy głównym wyjściu z Bazyliki lub w zakrystii u Sióstr Benedyktynek.
 2. W głównym wyjściu z Bazyliki możemy nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. Dziś po każdej Mszy Świętej z Bazyliki można zabrać betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Dziękujemy Harcerzom za ten symbol jedności
  z Betlejem, gdzie narodził się Bóg dla każdego z nas.
 4. Wicemarszałek woj. Małopolskiego, Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie zapraszają na Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku w Miechowie Od g. 16.00 Wigilia dla mieszkańców Gminy i Miasta Miechów. Zapraszamy na wspólne kolędowanie oraz degustację potraw wigilijnych. Więcej informacji na plakatach.
 5. We wtorek 24 grudnia Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się
  w naszych  rodzinach o tradycyjną oprawę wigilii. W domu, przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej, należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia  Jezusa  Chrystusa, odmówić  wspólnie modlitwę Ojcze nasz. W czasie wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólny śpiew kolęd, który jest  zewnętrznym znakiem, że miłujemy  Pana  Boga całym  swoim  O g. 23.40 zapraszamy na Nowennę  do  Dzieciątka  Jezus. O g. 24.00  zapraszamy na Pasterkę. Ofiary  jakie złożymy  podczas pasterki na  tacę  będą  przeznaczone na  Ogólnopolski   Kościelny   Fundusz   Ochrony   Życia. W Uroczystość Bożego Narodzenia, a także w drugim dniu świąt, w święto św. Szczepana  Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.
 6. W piątek we wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty poświęcenie wina.
 7. W sobotę 28 grudnia dzieci ze SP – Kolędnicy Misyjni z s. Cecylianą odwiedzą mieszkańców os. Sikorskiego, aby wspomóc akcję „Dzieciom w Amazonii”. Przyjmijmy ich serdecznie.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Św. Rodziny. Będziemy modlić się
  o świętość małżeństw i rodzin.
 9. Za tydzień w niedzielę o g. 19.00 zapraszamy na katechezę chrzcielną rodziców chrzestnych w domu parafialnym.
 10. Rozpoczęła się rekrutacja do Dziennego Domu Senior + w Miechowie przy ul. Jagiellońskiej 15/17. O pobyt mogą się ubiegać osoby wymagające częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych. Wnioski o przyjęcie należy składać na Dzienniku Podawczym UGiM w Miechowie. Dodatkowe informacje udziela Referat Spraw Społecznych, Kultury, Sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.