Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Adwentu (24.12.2017)

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

1. W bieżącym tygodniu Msze Święte w intencji ks. proboszcza o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia będą sprawowane:
Dzisiaj w niedzielę o g. 11.30 z intencji Stanisława Osmendy
w środę o g.7.00 z intencji Rady Parafialnej
w czwartek o g. 7.00 z intencji Akcji Katolickiej
w piątek o g. 6.30 z intencji pewnej osoby
w sobotę o g. 6.30 z intencji Chóru parafialnego
w niedzielę o g. 11.30 z intencji dzieci
2. W niedzielę, 24 grudnia Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Postarajmy się w naszych rodzinach o tradycyjną oprawę wigilii. W domu, przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej, należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Jezusa Chrystusa, odmówić wspólnie modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, oraz inne modlitwy znajdujące się w modlitewnikach. W czasie wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy nam wspólny śpiew kolęd, który jest zewnętrznym znakiem, że miłujemy Pana Boga całym swoim sercem.
3. W niedzielę w Bazylice, w dzień wigilii nie będzie Mszy Świętych o g. 16.30 i 18.00. O g. 23.30 zapraszamy na Nowennę do Dzieciątka Jezus, a o g. 24.00 na Pasterkę. Ofiary jakie złożymy podczas pasterki na tacę będą przeznaczone na Ogólnopolski Kościelny Fundusz Ochrony Życia. W Uroczystość Bożego Narodzenia, a także w drugim dniu świąt, w święto św. Szczepana męczennika Msze Święte tak jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.
4.Kontynuujemy myśl ufundowania do naszej Bazyliki figury MB fatimskiej z racji misji świętych – oryginalnego wyglądu, wielkości i z drewna. Dobrowolne ofiary na ten cel niech płyną z naszych serc do specjalnej skarbony znajdującej się przy ołtarzu św. Augustyna.
5. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz szopek bożonarodzeniowych przygotowanych przez dzieci. Serdecznie zapraszamy.
6.Tradycyjnie w Adwencie „Caritas" rozprowadza świece w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2017 . Płonąca świeca Caritas na wigilijnym i świątecznym stole stanie się znakiem miłosierdzia okazanego dzieciom. Ofiary składane za świece posłużą do organizacji przez diecezjalną Caritas kolonii i dożywiania dzieci z rodzin ubogich. Serdeczne „Bóg zapłać" wszystkim., którzy wspierają to piękne dzieło miłosierdzia. Caritas zachęca wiernych, aby składali ofiary odpowiadające wartości jednego obiadu. Kogo stać na lepszy obiad może złożyć większą ofiarę.
7. W Imieniu księży posługujących w naszej parafii pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy, w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Dziękujemy za przekazywane nam w różnej formie życzenia świąteczne. Dziękujemy i obejmujemy wszystkich naszymi kapłańskimi modlitwami. Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim ofiarodawcom i wszystkim Osobom, dzięki którym można było pomóc najbiedniejszym parafianom.
8. We wtorek drugi dzień świąt, święto św. Szczepana męczennika. Podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo owsa. Ofiary jakie złożymy w tym dniu na tacę zostaną przekazane na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
9. W środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to okazja do złożenia życzeń Imieninowych Księdzu Biskupowi diecezjalnemu Janowi Piotrowskiemu. Najpiękniejszą formą życzeń jest zawsze modlitwa. Stąd bardzo prosimy wszystkich o modlitwy w intencji czcigodnego Solenizanta.
10. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników. W tym dniu będziemy dziękować za Dar Życia, oraz przeprosimy za wszystkie działania skierowane przeciw życiu. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkie dzieci poczęte a nienarodzone i tych, którzy im odebrali życie.
11. W najbliższy czwartek, 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską - kolędę. Na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, krzyż, kropidło, świece, wodę święconą. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty z katechezy do sprawdzenia i podpisania przez księdza. Prosimy, aby wszystkie domy były otwarte, gdyż w osobie kapłana przyjmujemy samego Chrystusa, który przychodzi, aby pobłogosławić dom i wszystkich jego mieszkańców na cały Nowy Rok. Już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary podczas kolędy dla księży, którzy wśród Was pracują. Przy okazji kolędy możemy także złożyć ofiarę na potrzeby naszej Bazyliki. Składających ofiarę prosimy, aby napisali na kopercie dokładny adres, aby można było w kancelarii odnotować ofiarodawcę.
12. Wizyta duszpasterska w bieżącym tygodniu będzie przebiegać według następującego porządku:
28 grudnia - czwartek - 9.00
• Strzeżów I – 2 ks.
• Strzeżów II – 2 ks.
• Poradów – 2 ks.
29 grudnia - piątek - 9.00
• Biskupice – 2 ks.
• Falniów – 2 ks.
• Falniów Wysiołek – 1 ks.
• Strzeżów – Zapustka – 1 ks.
30 grudnia - sobota - 9.00
• Szczepanowice – 4 ks.
• Komorów – 2 ks.
2 stycznia - wtorek - 15.30
• Ul. Powstańców bl. 25 – 1 ks.
• Ul. Służba Polsce – 5 ks.
Przez cały czas trwania kolędy kancelaria parafialna będzie czynna codziennie, ale tylko rano w godzinach od 8.00 do 9.00

13. W przyszłą niedzielę 31 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu modlitwą obejmiemy wszystkie polskie rodziny. Jest to również zakończenie Starego Roku. W tym dniu serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do Bazyliki na Mszę Świętą o g. 18.00, podczas której wyśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – Ciebie Boga wysławiamy za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w mijającym Roku Pańskim 2017.
14. 7 stycznia po wieczornej Mszy św. o g. 19.00 zapraszamy na koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu parafialnej Scholi Młodzieżowej.
15. Wychodząc z Bazyliki możemy także nabyć prasę katolicką dla dzieci, młodzieży i dorosłych
16. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać.
17. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask na każdy dzień.