Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła 26.01.2013 r.

Kategoria: Ogłoszenia parafialne,

Wizyta duszpasterska, którą przeżywamy w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, w tym tygodniu będzie przebiegać w następującym porządku:

Poniedziałek27. styczniaod. 15.30 Oś. XXX-lecia bl 11 i 12 ( 3 ks )Oś. Sikorskiego bl.5 ( 2 ks )Oś. Sikorskiego bl. 6 ( 1 ks )
Wtorek28.styczniaod. 15.30 Oś. Sikorskiego bl.7 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl.8 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl.11 ( 1 ks)Oś. Sikorskiego bl.12 ( 3 ks)
Środa29. styczniaod. 15.30 Oś. Sikorskiego bl.14 ( 3 ks )Oś. Sikorskiego bl.15 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl.9 (1 ks )Oś. Sikorskiego bl.10 (1 ks )Oś. Sikorskiego bl.16 ( 1 ks )
Czwartek30.styczniaod. 15.30 Oś. Sikorskiego bl.17 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl.18 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl.19 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl.20+21 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl. 22 + 23 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl. 25 + 26 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl. 27 + 28 ( 1 ks )

 

Piątek31.styczniaod. 15.30 Oś. Sikorskiego bl. 29  ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl. 30 ( 1 ks )Oś. Sikorskiego bl. 31 ( 1 ks )Oś Sikorskiego Domki na Skarpie ( 2 ks )Oraz na ZAPROSZENIE  przez te rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć księży z wizytą duszpasterską, kolędą.  ( 2 ks )Zapisy dziś po Mszy Świętej lub w tygodniu w kancelarii.
Sobota1.lutegood. 9.00 Oś. Żeromskiego  ( 5 ks )Oraz na ZAPROSZENIE  przez te rodziny, które z różnych racji nie mogły przyjąć księży z wizytą duszpasterską, kolędą. ( 1 ks )Zapisy dziś po Mszy Świętej lub w tygodniu w kancelarii.

 

2. Piątkową Drogę Krzyżową sprawowaną  o  godz. 16.30, oraz liturgię  Mszy świętej  wieczornej bardzo proszę o przygotowanie i poprowadzenie uczniów kl. II Gimnazjum wraz z  s. Joanną.

3. W  tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lutego. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą  o NS NMP rano o g. 7.30 i po południu o g. 17.00;

4. W  najbliższą niedzielę na Mszę świętą  sprawowaną w Bazylice o godz. 8.30 zapraszamy  siostry i braci  wszystkich  Kół  Żywego  Różańca, a po Mszy Świętej na spotkanie w Domu Parafialnym.

5. W  przyszłą niedzielę –  2 lutego– przypada  Święto  Ofiarowania  Pańskiego,  zwane  Świętem   Matki   Boskiej   Gromnicznej. Podczas  każdej  Mszy  świętej  będzie  poświęcenie  gromnic. Prosimy, aby  na  każdej  gromnicy  była   specjalna  osłona  zapobiegająca wylewaniu się wosku na  posadzkę i na ławki.Na prośbę Ks. Biskupa Ordynariusza w tym dniu będziemy mogli złożyć do  skarbon  znajdujących  się przy wyjściach z Bazyliki ofiary pieniężne  na szlachetny cel jakim jest pomoc materialna dla czterech  żeńskich klasztorów klauzurowych znajdujących się w Kielcach, Chęcinach, Świętej Katarzynie i w Imbramowicach. W to Święto, przeżywając „Dzień Życia Konsekrowanego” w naszej Bazylice o g. 11.30 z udziałem Sióstr Benedyktynek i Sióstr Albertynek będziemy się modlić o powołania do zakonów żeńskich. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę modlitwę.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 16.30 wystąpi Chór z parafii Leszczyny.

7. Akcja Katolicka wraz z księdzem Michałem Pakułą zaprasza na VI chrześcijański Bal Karnawałowy, który odbędzie się 1 marca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Ks. Michał organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i innych miast Chorwacji w dniach od 15-22 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich opiekunów grup parafialnych: Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, aby w swoich księgach zamieścili sprawozdanie z działalności grup za 2013 rok, oraz aby przygotowali krótką, a wyczerpującą informacje ze zdjęciami o swoich grupach z podaniem danych opiekuna grupy, numeru telefonu i adresu e-mail, w celu zamieszczenia tych informacji na naszej nowej stronie internetowej parafii.

10. Informacja o bezpłatnym badaniu ostrości wzroku wywieszona jest w gablocie ogłoszeń.

11. Zachęcam do prasy katolickiej, Dzieci, Młodzież i Dorosłych, abyśmy pogłębiali naszą wiarę i poszerzali wiadomości z dziedziny religii katolickiej.

12. Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy składają ofiary pieniężne, na potrzeby naszej parafii. Panie Boże Wszechmogący wynagradzaj swoim obfitym błogosławieństwem wszystkim ofiarodawcom ich życzliwość i hojność. Błogosław tym wszystkim Osobom, które swoją codzienną modlitwą wspierają naszą Ojczyznę i naszą parafię.

13. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia my kapłani składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia, łask, darów Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i świętych patronówz pamięcią w modlitwie. Szczęść Boże.

 

Na nowy rozpoczynający się tydzień życzymy Wszystkim Bożej opieki.