Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu(24.03.2019)

1. Od dziś nabywamy baranki wielkanocne. Caritas dziękując ofiarodawcom zachęca nas wszystkich, abyśmy składali ofiary odpowiadające wartości jednego obiadu dla dziecka.
  2. W poniedziałek 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza w tym dniu na Mszę św. do Bazyliki Katedralnej w Kielcach z obrzędem podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy wszystkich wiernych, którzy pragną się modlić z Pasterzem naszej diecezji          o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji również w naszej parafii.
  3. W związku z ogólnopolską akcją Pola Nadziei wolontariusze będą kwestować na rzecz hospicjum do puszek w przyszłą niedzielę.
  4. Centrum Medyczne Top-Med na ul. Piłsudskiego zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Rejestracja czynna codziennie. Tel. 519184001
  5. W piątek 12 kwietnia organizujemy z naszej parafii wyjazd na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej z wpłatą 30 zł.
  6. Również w piątek, 12 kwietnia, z naszego kościoła wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to indywidualna forma modlitwy połączona z samotną długą i ciężką wędrówką. Zapraszamy do przejścia 42km trasy z Miechowa do kościoła Św. Brata Alberta w Krakowie, lub dla bardziej wytrwałych, 60km trasy do Sanktuarium w Czernej. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20:00 na krużgankach. Wszystkich chętnych prosimy o zapisanie się na stronie internetowej(edk.org.pl) , gdzie należy znaleźć rejon “Miechów”. Podstawowe informacje o tej inicjatywie pojawią się wkrótce na plakatach.
  7. W dniach 10 i 11 maja (piątek-sobota) organizujemy dwudniową autokarową pielgrzymkę do Leżajska, Łańcuta, Kalwarii Pacławskiej, nad Solinę i do Komańczy. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapisy z wpłatą 280 zł. u ks. Grzegorza z zakrystii bądź w kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
  1. Panów, którzy zechcą zostać Rycerzami Kolumba, bardzo prosimy aby zgłaszać się w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej.
  2. Rodzina Krzysztofa Jamrożego dziękuje wszystkim za dar serca, jaki został złożony do puszek na ratowanie życia Krzysztofa. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  4. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia z pamięcią w modlitwie.